"Ми не бачимо передумов для широкомасштабного наступу РФ" - Данилов за підсумками засідання РНБО

Читать на русском

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов дав брифінг за підсумками засідання РНБО

Читать на русском
"Ми не бачимо передумов для широкомасштабного наступу РФ" - Данилов за підсумками засідання РНБО

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов дав брифінг за підсумками засідання РНБО

У понеділок, 14 лютого, відбулася закрита нарада РНБО за участю представників Верховної Ради, прем'єр-міністра, міністра оборони, главами МВС, СБУ та керівництвом розвідок. Протягом дня до інформаційного простору різні лідери думок "вкидали" інформацію, що йтиметься про закриття неба над Україною, але нічого такого не було. 

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данилова, всі просто "звіряли годинники", - повідомляє Інформатор. Інформація про те, що приймалося рішення про перекриття повітряного простору та закриття морських портів не відповідає дійсності.

"Ми розуміємо, що відбувається на території нашої країни, розуміємо ризики, які є для нашої країни, але ситуація знаходиться абсолютно під контролем. Більше того, ми не бачимо передумов для широкомасштабного наступу РФ або 16-го або 17-го лютого. Ми цього не бачимо. Чи є загрози?Ви знаєте нашу позицію. Вони для нас є постійно і будуть доти, доки вони (війська РФ, - прим. ред) знаходяться на нашій території", - сказав Данилов під час брифінгу за підсумками засідання. 

Він додав, що за всіма даними розвідки, як України, так і країн-партнерів, внутрішня дестабілізація країни – для РФ завдання № 1. Мовляв, без внутрішньої дестабілізації заподіяти будь-які неприємності неможливо. Інформаційна війна, за словами Данилова, зараз у розпалі, тому він попросив ЗМІ ретельно перевіряти інформацію перед публікацією, а народних депутатів - не роздмухувати ситуацію на рівному місці. 

Щодо закриття повітряного простору, то небо над Україною ніхто не закривав і закривати не збирається. Приводів для цього немає.

"Щодо компаній, які мають у лізингу літаки, - вони перестраховуються. Зокрема, Нідерланди. Ви пам'ятаєте, коли РФ збили пасажирський літак у Донецькій області, - вони перестраховуються. Ми нічого не закриваємо", - додав Данилов. 

Нагадаємо, вчора Уряд ухвалив зміни у використанні коштів резервного фонду державного бюджету та збирається виділити 16,6 млрд на «стабілізацію» повітряного простору України. Докладніше про те, на що підуть гроші, ми писали тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут