"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Меркель була прихильником співпраці з росією
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель продовжує захищати рішення свого уряду про покупку великої кількості природного газу у росії, яка була основним постачальником газу Німеччині, коли вона була на своїй посаді.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Associated Press.
Виступаючи в Лісабоні 13 жовтня, Меркель сказала, що Німеччині було необхідно диверсифікувати своє постачання енергії, оскільки країна відходить від виробництва ядерної та вугільної електроенергії, і що газ буде необхідний протягом перехідного періоду.
"З точки зору того часу було дуже раціонально і зрозуміло отримувати трубопровідний газ, у тому числі з росії, який був дешевшим, ніж скраплений газ з інших частин світу".
Вона додала, що "навіть під час холодної війни росія була надійним постачальником енергії".
Меркель очолювала уряд Німеччини з 2005 по грудень 2021 року. Під час її перебування при владі було запущено російський газопровід "Північний потік", який дном Балтійського моря доставляє газ безпосередньо з рф до Німеччини. Також було збудовано скандальний трубопровід "Північний потік-2", так і не введений в експлуатацію.
Колишню канцлерку часто критикують, що за час її каденції Європа сильно узалежнилась від російського газу, що призвело до енергетичного шантажу, який зараз влаштовує росія. Меркель була прихильником співпраці з росією, що частково підтверджується і її найновішими заявами.
Нагадаємо, раніше в МЗС заявили, що путін вирішив перейти від шантажу до тероризму — фізичного пошкодження енергетичної інфраструктури. Його мета — зруйнувати шляхи постачання та поставити ультиматум: запускайте Північний потік 2, бо у вас немає іншого вибору.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.