Мерію Києва підсвітили кримськотатарським орнаментом

Орнамент Орьнек – це система символів та унікальних значень кожного з них

Мерію Києва підсвітили кримськотатарським орнаментом

У четвер увечері, 16 грудня, будівлю Київської міської державної адміністрації (КМДА) підсвітили кримськотатарським орнаментом Орьнек. Вчора його офіційно внесли у всесвітню культурну спадщину ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-службу КМДА.

Так, 16 грудня, під час 16-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО (відбулася в Парижі) український елемент «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» включили до Репрезентативного списку нематеріального культурного спадку.

До слова, «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» – четвертий елемент української культури, внесений до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. Орнамент Орьнек є важливим для сучасної кримськотатарської культури та є унікальною складовою культури, мистецтва та історії.

«Орьнек – це система символів та унікальних значень кожного з них, які сьогодні використовуються, наприклад, у вишивці, ткацтві, гончарстві, майоліці, гравюрі, ювелірній справі, різьбленні по дереву, склі, настінному розписі тощо. Багато символів використовують як захисні обереги. Загалом є близько 35 символів, кожен з яких має своє унікальне значення та сенс», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Україну обрали членом комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини під час війни.

Крім того, Харків приєднався до всесвітньої мережі креативних міст ЮНЕСКО.

Також Інформатор писав, що Росія незаконно привласнила понад чотири тисячі історичних пам'яток у Криму. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити