Мене попереджали про наслідки: нардеп Загородній пояснив, чому пішов проти колишньої ОПЗЖ та підтримав заборону УПЦ МП

Політик назвав запровадження закону відновленням історичної справедливості, але у депутатській групі його рішення не вітали та виключили з неї

Юрій Загородній про заборону УПЦ МП
Нардеп Загородній пояснив, чому голосував за заборону УПЦ МП. Колаж: Інформатор

Офіційна причина виключення народного депутата з парламентської групи “Платформа за життя та мир” полягає в тому, що він проголосував за закон про заборону релігійних організацій, повʼязаних з Росією. Про такі наслідки керівництво попереджало його ще після першого читання. Втім, він вирішив підтримати рішення, оскільки це, як заявляє нардеп, є відновленням історичної справедливості та допоможе державі позбутися впливу російської церкви.

Про це він заявив в ексклюзивному коментарі Інформатору у четвер, 22 серпня. Саме у цей день стало відомо про його виключення із депутатської групи.

“Причина (виключення з групи – ред.) була у тому, що у нас були різні підходи до законопроєкту №8371. Свою позицію щодо голосування зеленою кнопкою я висловив керівництву групи ще у квітні 2023 року. Як історик, я вивчив це питання, знаю законодавчу базу, вивчив статутні документи. Крім того, я розумію, що сьогодні – це питання національної безпеки. Ще коли у першому читанні я підтримав законопроєкт, мені сказали, що я буду виключений, але тоді цього не сталося”, – пояснив Загородній.

За його словами, він дослідив, що УПЦ МП має зв’язки з Російської православною церквою (РПЦ). Він нагадав, що митрополит Онуфрій казав про отримання Українською православною церквою незалежності на підставі листа нині колишнього московського патріарха Алексія у 1990-му році, але все одно у дужках до 27 травня 2022 року писали, що це московський патріархат (цієї дати ухвалили рішення про “самостійність і незалежність” УПЦ).

“Незалежність і самостійність визначаються автокефалією або автономним статусом. На жаль, сьогодні таких документів в УПЦ немає. Сьогодні залишається чинною редакція статуту, який був проголосований 2017 року у Москві – що УПЦ є структурним підрозділом РПЦ”, – додав нардеп, говорячи про причини свого рішення щодо підтримки проєкту закону.

Ми також запитали, чи планує нардеп у майбутньому доєднатися до інших парламентських груп. Загородній відповів, що поки що над цим не думав.

Що відомо про Юрія Загороднього

Юрій Загородній у Раді. Фото: Вікіпедія
Юрій Загородній у Раді. Фото: Вікіпедія

До політичної кар’єри Юрій Загородній працював вчителем Гребінківської середньої школи (1986—1989), пізніше – директором Дослідницької середньої школи (1989—1995). Згодом – з 1995 по 2000 рік – він з перервами працював консультантом-інспектором Адміністрації президента та був заввідділу Державного комітету у справах захисту прав споживачів. 

А у 2002 році став першим заступником глави Адміністрації президента Леоніда Кучми, ким на той час був Віктор Медведчук. На цій посаді залишався до 2005-го.

Загородній пройшов у Верховну Раду від проросійської партії “Опозиційна платформа — За життя” у 2019 році. Також він є членом парламентського Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, а також членом політради забороненої ОПЗЖ.

У серпні 2020-го Загородній ініціював подання до Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. А у 2021-му називав війну на Донбасі “внутрішнім конфліктом України”, а також просував “мирний план Донбасу” Віктора Медведчука.

Крім того, він має низку нагород. Серед них – Відмінник освіти України (2004); Кавалер ордена “За заслуги” III ступеня (2004).

Заборона УПЦ МП в Україні

20 серпня депутати Верховної Ради у другому читанні підтримали законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією. УПЦ Московського патріархату відводиться 9 місяців на те, щоб повністю припинити будь-які зв'язки з  церквою ворога. 

Крім того, документом передбачений чіткий порядок контролю, який передбачає дотримання цих вимог. Депутати та українська спільнота вже назвали це рішення історичним.

Президент Володимир Зеленський відреагував на ухвалення законопроєкту, згідно із яким заборонена діяльність УПЦ МП на території України. На його думку, ухвалено закон щодо духовної незалежності України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube