“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У МОН запевняють, що до 1 вересня регіони мають облаштувати укриття там, де їх немає
В Україні станом на 29 липня, за місяць до початку навчального року, всього лише 65% закладів освіти мають укриття. Найгірша ситуація з бомбосховищами в дитячих садочках - майже половина з них не мають де ховати дітей під час повітряної тривоги. Трохи краща ситуація в школах, а от в закладах вищої освіти ця проблема практично відсутня. В МОН кажуть, що ситуацію з укриттями повинні вирішити до 1 вересня.
Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко. Він каже, що незабаром регіони мають облаштувати укриття там, де їх немає.
"На даний час держава виділила окрему субвенцію для забезпечення і додаткового облаштування укриттів - це 1,5 млрд гривень. Була постанова про її розподіл, і ця субвенція вже пішла по регіонах, і регіони мають облаштовувати укриття там, де їх немає", - заявив Вітренко.
Він уточнив, що найкраща ситуація з укриттями в закладах професійно-технічної освіти - 95% ними забезпечені. Тільки 55% дитячих садочків мають укриття. Щодо шкіл, то ситуація трохи краща - 75% обладнані бомбосховищами.
"Але я впевнений, що за цей період, який залишився до початку першого вересня, регіональна влада зробить все можливе для того, щоб з 1 вересня діти могли навчатися очно в закладах освіти", - наголосив заступник міністра.
Кабінет міністрів затвердив постанову про початок навчального року в Україні. Він стартує 1 вересня 2023 року та триватиме до 28 червня 2024 року. Початок навчального процесу залежатиме від безпекової ситуації окремо в кожному регіоні.
За рекомендаціями МОН нового навчального року навчальні заклади (школи, коледжі та виші) повертають дітей за парти. Тобто переходять з офлайн формату до очного навчання. Проте є одна умова - наявність укриття на випадок повітряних атак. Рекомендації МОН щодо повернення до очного навчання не стосуються регіонів, у яких досі складна безпекова ситуація і які знаходяться у зоні бойових дій. Навчання у них буде подовжено в офлайн форматі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.