Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Громадянам України потрібно за свої гроші оформлювати посвідку на проживання
З початку повномасштабної військової агресії росії проти України до Туреччини евакуювалися близько 165 тисяч українців, із них уже 115 тисяч виїхали.
Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив посол України у Туреччині Василь Боднар, передає Інформатор.
"З 24 лютого до Туреччини в'їхали близько 165 тисяч громадян України, вже виїхали 115 тисяч – хтось повернувся до України, хтось поїхав шукати притулку в інших країнах. Близько 50 тисяч, що залишаються, розселені на півдні (переважно Анталія, Аланія), у Стамбулі та частково Анкарі", - уточнив Боднар.
У відсотковому співвідношенні із Туреччини виїхали близько 70% українців. Юридично громадяни України у Туреччині не є біженцями. Частина з них набуває статусу гуманітарного міжнародного захисту, який передбачає право на проживання, безкоштовне медичне обслуговування, соціальне страхування, можливість працевлаштування у певних секторах та освіту. Багато українців самі вирішують питання перебування та тимчасового облаштування в Туреччині, оформляючи дозвіл на проживання на загальних засадах. Це платна послуга, і Україна зверталася до турецької сторони із проханням спростити механізм її отримання та зробити цю послугу безкоштовною.
"Також були евакуйовані діти-сироти та супроводжуючі особи – всього понад 1,5 тисячі. Вони перебувають у провінції Анталія. Вони подали документи на набуття статусу міжнародного захисту, зараз триває процедура", - додав Боднар.
Нагадаємо, на найвищій точці Північної Америки підняли прапор на честь захисників України. Крім того, у Латвії оператори продовжили безкоштовний мобільний зв'язок для біженців з України.
Також Інформатор писав, як українцям отримати медичну допомогу у Великій Британії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.