Головна
Світ
11:14, 8 Червня
Информатор UA

Интро

З початку повномасштабної військової агресії росії проти України до Туреччини евакуювалися близько 165 тисяч українців, із них уже 115 тисяч виїхали. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив посол України у Туреччині Василь Боднар, передає Інформатор. "З 24 лютого до Туреччини в'їхали близько 165 тисяч громадян України, вже виїхали 115 тисяч хтось повернувся до України, хтось поїхав шукати притулку в інших країнах. Близько 50 тисяч, що залишаються, розселені на півдні (переважно Анталія, Аланія), у Стамбулі та частково Анкарі", - уточнив Боднар. У відсотковому співвідношенні із Туреччини виїхали близько 70% українців. Юридично громадяни України у Туреччині не є біженцями. Частина з них набуває статусу гуманітарного міжнародного захисту, який передбачає право на проживання, безкоштовне медичне обслуговування, соціальне страхування, можливість працевлаштування у певних секторах та освіту. Багато українців самі вирішують питання перебування та тимчасового облаштування в Туреччині, оформляючи дозвіл на проживання на загальних засадах. Це платна послуга, і Україна зверталася до турецької сторони із проханням спростити механізм її отримання та зробити цю послугу безкоштовною. "Також були евакуйовані діти-сироти та супроводжуючі особи всього понад 1,5 тисячі. Вони перебувають у провінції Анталія. Вони подали документи на набуття статусу міжнародного захисту, зараз триває процедура", - додав Боднар. Нагадаємо, на найвищій точці Північної Америки підняли прапор на честь захисників України. Крім того, у Латвії оператори продовжили безкоштовний мобільний зв'язок для біженців з України. Також Інформаторписав, як українцям отримати медичну допомогу у Великій Британії. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Майже 70% українців, які евакуювалися до Туреччини після 24 лютого, вже виїхали

Читать на русском
Майже 70% українців, які евакуювалися до Туреччини після 24 лютого, вже виїхали

Громадянам України потрібно за свої гроші оформлювати посвідку на проживання

З початку повномасштабної військової агресії росії проти України до Туреччини евакуювалися близько 165 тисяч українців, із них уже 115 тисяч виїхали.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив посол України у Туреччині Василь Боднар, передає Інформатор.

"З 24 лютого до Туреччини в'їхали близько 165 тисяч громадян України, вже виїхали 115 тисяч – хтось повернувся до України, хтось поїхав шукати притулку в інших країнах. Близько 50 тисяч, що залишаються, розселені на півдні (переважно Анталія, Аланія), у Стамбулі та частково Анкарі", - уточнив Боднар.

У відсотковому співвідношенні із Туреччини виїхали близько 70% українців. Юридично громадяни України у Туреччині не є біженцями. Частина з них набуває статусу гуманітарного міжнародного захисту, який передбачає право на проживання, безкоштовне медичне обслуговування, соціальне страхування, можливість працевлаштування у певних секторах та освіту. Багато українців самі вирішують питання перебування та тимчасового облаштування в Туреччині, оформляючи дозвіл на проживання на загальних засадах. Це платна послуга, і Україна зверталася до турецької сторони із проханням спростити механізм її отримання та зробити цю послугу безкоштовною.

"Також були евакуйовані діти-сироти та супроводжуючі особи – всього понад 1,5 тисячі. Вони перебувають у провінції Анталія. Вони подали документи на набуття статусу міжнародного захисту, зараз триває процедура", - додав Боднар.

Нагадаємо, на найвищій точці Північної Америки підняли прапор на честь захисників України. Крім того, у Латвії оператори продовжили безкоштовний мобільний зв'язок для біженців з України.

Також Інформатор писав, як українцям отримати медичну допомогу у Великій Британії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.