"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Виплата має бути разовою та надаватися окремому працівнику
Офіційно працевлаштовані українці, мають право на отримання матеріальної допомоги від свого роботодавця. Проте для цього потрібно мати конкретні підстави. Що передбачає матеріальна допомога 2022 та як її оформити?
Це фінансова підтримка або нецільова благодійна допомога працівнику. Виплачується вона роботодавцем одноразово та лише за заявою найманого працівника. Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД), при цьому не сплачувати податків.
Матеріальну допомогу працівнику вважають разовою, тільки якщо дотримані умови:
У 2022 році працівник може попросити про грошову допомогу:
Своєю чергою допомога на лікування може бути двох типів:
Щоб отримати грошову підтримку, людина має звернутися до роботодавця з заявою. У ній працівник повинен попросити про надання грошової виплати та вказати підстави, що зумовлюють необхідність виплати відповідної матеріальної допомоги. На підставі заяви роботодавець готує та видає наказ про виплату матеріальної допомоги.
Роботодавець на власний розсуд приймає рішення видати допомогу своєму працівнику та самостійно визначає її розмір. Грошові виплати бухгалтер підприємства не включає до оподатковуваного доходу працівника, якщо розмір допомоги у 2022 році не перевищує 3 470 грн.
Тобто, щоб нецільова благодійна допомога не підлягала оподаткуванню, її сума не повинна перевищувати 3 470 грн (сукупно на весь рік). Якщо розмір підтримки буде вищий, вона оподатковується за ставкою 18% і військовим збором – 1,5%.
Крім того, щоби роботодавцю не опинитися у скрутному становищі, слід памʼятати, що виплата має бути разовою та надаватися окремому працівнику. В іншому випадку, матеріальна допомога буде прирівнюватися до заробітної плати (тобто оподатковуватися).
Раніше ми повідомляли, що з 1 жовтня в Україні зросла мінімальна заробітна плата. Зараз вона становить 6700 гривень. Минулого року уряд планував підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2023 року до 7176 гривень. Але розроблений урядом "воєнний" бюджет не передбачає подальших підвищень. При цьому індексація пенсій все ж таки відбудеться.