Злодії загубили артефакт під час втечі, проте просто повернути її на місце у виставочному залі не вийде, бо корона зазнала пошкоджень
Минуло майже 100 днів після того, як у Парижі відбулось зухвале пограбування Лувру, одного з найбільших художніх музеїв у світі. Тоді було пошкоджено корону імператриці Євгенії, дружини Наполеона III. Нарешті представники музею показали стан цього безцінного експоната. Згідно з фото, корона потребує повної реставрації.
Як пише видання The New York Times, злодії впустили корону під час втечі й вона лишилась на тротуарі. Внаслідок таких варварських дій з цією королівською коштовністю, яка оздоблена вісьмома різьбленими золотими орлами, смарагдами і діамантами, у неї відірвались і погнулись арки та пальмети, а ще втрачена частина коштовного каміння. Також відсутній один з золотих орлів, а хрест нахилений у бік.

Вважається, що пошкоджена королівська корона була не під час падіння на тротуар, а внаслідок швидких дій злодіїв. Вони прорізали невелику щілину в експозиції і з силою тягнули експонат. Тож не дивно, що найбільше постраждали арки. Вже подальший удар об землю призвів до того, що деформувалась нижня частина і оздоблення.
Корону імператриці мають намір відреставрувати. Представники Лувру вже заявили, що запросять до себе фахівців, щоб отримати пропозиції щодо ремонту і його вартості. Попередня оцінка наразі становить 40 000 євро. За словами директора декоративного мистецтва музею Олів'є Габе, вона не велика через те, що майже всі частини корони знайдені, тому реальна вартість залежатиме від часу, витраченого на реставраційні роботи.
Зазначається, що серед найціннішого корона втратила один з восьми золотих орлів та десять із 1354 діамантів. Натомість всі 56 смарагдів збереглись. Представники музею запевняють, що коштовність XIX століття відновлять до первісного стану. У реконструкції не буде потреби. Для контролю створили спеціальний комітет експертів, який очолить директорка Лувру Лоранс де Кар.

Пограбування Лувру відбулось 19 жовтня. Воно сталось через 30 хвилин після відкриття музею. Грабіжників було четверо і вони діяли злагоджено та професійно. У галереї Аполлона, де саме і знаходились королівські коштовності, вони потрапили на вантажному ліфті. Там дисковою пилкою зловмисники розбили вікно та дві вітрини з експонатами Наполеона і французьких монархів. Забрали цінні артефакти та втекли на скутерах. Операція тривала лише сім хвилин.
Загалом злочинці викрали з Лувру вісім коштовних ювелірних виробів: тіари, намиста та сережки. Орієнтовна вартість поцуплених коштовностей становить близько 102 млн доларів. Наразі жодну з них правоохоронцям знайти не вдалось. Корона імператриці Євгенії, яку злодії дивом загубили, є однією з небагатьох збережених французьких королівських коштовностей у державній колекції. Вона виготовлена за керівництвом офіційного ювеліра імператора та була прикрашена 1354 діамантами, 1136 діамантами рожевої огранки та 56 смарагдами.