Головна
Україна
Політика
21:59, 24 Листопада
Информатор UA

Интро

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заборонив закривати McDonald's у Білорусі, хоча раніше демонстративно радів закриттю мережі швидкого харчування у країні. Це його остаточне рішення.  Про це повідомило білоруське незалежне видання "Наша Ніва" з посиланням на обізнаного співрозмовника, передає Інформатор. "McDonald's не робив заяв, які забороняють працювати в Білорусі, мінська влада його теж у спину не штовхала. Були деякі нюанси із відмовами оновлювати білоруській франшизі рецепти та програмне обладнання, але все це можна вирішити у переговорному порядку", - пояснює ситуацію співрозмовник. Видання зазначає, що в Білорусі самого McDonald's не було, а був франчайзі "КСБ Вікторі Ресторани". Його власник - Кайрат Боранбаєв, казах із зв'язками з колишнім президентом цієї країни Нурсултаном Назарбаєвим. Нині Боранбаєв у Казахстані опинився під слідством, а його "КСБ Вікторі Ресторани" працював за франшизою, виданою McDonald's.  За даними співрозмовника, у власника були проблеми з франшизою, тому з-під арешту він вирішив не боротися з дрібними проблемами, а працювати під брендом російського плагіату McDonald's "Вкучсно и точка", що йому було зручніше з технічних причин. Але Лукашенку ця ідея, схоже, не сподобалася. "Лукашенко заборонив міняти франшизу. Це його рішення. Подібне нещодавно сталося і з "Синєво", яке хотіло продатись росіянам, але їм заборонили. Тільки у розмові з McDonald's про продаж не йшлося, тільки про заміну франшизи. Але заборонили. Це вже точно", - зазначає співрозмовник. Чому для режиму важливо не втрачати представництва світових брендів — можна лише здогадуватись. Що цьому передувало Це суперечить публічній риториці Лукашенка, який нещодавно риторично обурювався перед чиновниками, що білоруси, мовляв "самі не можуть розрізати навпіл булочку". Після цього критикою цієї мережі пройшлися і білоруські пропагандисти, і депутати.  "Я завжди вас закликаю: харчуйтеся, споживайте своє, не кидайтеся на заморське. Це сьогодні актуально звучить у плані того, що дехто, особливо серед молоді, та й, напевно, середнього віку, а може, і старшого, стали ахати й охати: "Ах, McDonald's іде", - сказав Лукашенко.  Нагадаємо, у першій половині листопада стало відомо, що McDonald’s у Білорусі протягом декількох тижнів перейде на російський бренд "Вкусно и точка". Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Лукашенко заборонив закривати McDonald's у Білорусі - "Наша Ніва"

Читать на русском

Це йде суперечить його публічній позиції

Читать на русском
Лукашенко заборонив закривати McDonald's у Білорусі - "Наша Ніва"
Лукашенко

Це йде суперечить його публічній позиції

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заборонив закривати McDonald's у Білорусі, хоча раніше демонстративно радів закриттю мережі швидкого харчування у країні. Це його остаточне рішення. 

Про це повідомило білоруське незалежне видання "Наша Ніва" з посиланням на обізнаного співрозмовника, передає Інформатор.

"McDonald's не робив заяв, які забороняють працювати в Білорусі, мінська влада його теж у спину не штовхала. Були деякі нюанси із відмовами оновлювати білоруській франшизі рецепти та програмне обладнання, але все це можна вирішити у переговорному порядку", - пояснює ситуацію співрозмовник.

Видання зазначає, що в Білорусі самого McDonald's не було, а був франчайзі "КСБ Вікторі Ресторани". Його власник - Кайрат Боранбаєв, казах із зв'язками з колишнім президентом цієї країни Нурсултаном Назарбаєвим. Нині Боранбаєв у Казахстані опинився під слідством, а його "КСБ Вікторі Ресторани" працював за франшизою, виданою McDonald's. 

За даними співрозмовника, у власника були проблеми з франшизою, тому з-під арешту він вирішив не боротися з дрібними проблемами, а працювати під брендом російського плагіату McDonald's "Вкучсно и точка", що йому було зручніше з технічних причин. Але Лукашенку ця ідея, схоже, не сподобалася.

"Лукашенко заборонив міняти франшизу. Це його рішення. Подібне нещодавно сталося і з "Синєво", яке хотіло продатись росіянам, але їм заборонили. Тільки у розмові з McDonald's про продаж не йшлося, тільки про заміну франшизи. Але заборонили. Це вже точно", - зазначає співрозмовник.

Чому для режиму важливо не втрачати представництва світових брендів — можна лише здогадуватись.

Що цьому передувало

Це суперечить публічній риториці Лукашенка, який нещодавно риторично обурювався перед чиновниками, що білоруси, мовляв "самі не можуть розрізати навпіл булочку". Після цього критикою цієї мережі пройшлися і білоруські пропагандисти, і депутати. 

"Я завжди вас закликаю: харчуйтеся, споживайте своє, не кидайтеся на заморське. Це сьогодні актуально звучить у плані того, що дехто, особливо серед молоді, та й, напевно, середнього віку, а може, і старшого, стали ахати й охати: "Ах, McDonald's іде", - сказав Лукашенко. 

Нагадаємо, у першій половині листопада стало відомо, що McDonald’s у Білорусі протягом декількох тижнів перейде на російський бренд "Вкусно и точка".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.