Литва присудила Премію свободи Україні та Володимиру Зеленському

Читать на русском

Рішення одноголосно підтримали усі 113 литовських законодавців

Читать на русском
Литва присудила Премію свободи Україні та Володимиру Зеленському
Ілюстративне фото

Рішення одноголосно підтримали усі 113 литовських законодавців

На початку грудня стало відомо, що Сейм Литви присудив Премію свободи Україні та президентові Володимиру Зеленському. Сейм також надіслав запрошення Зеленському приїхати до Вільнюса 13 січня для отримання премії.

Про це повідомило видання Голос Америки. Там сказано, що Сейм заснував премію Свободи для відзначення за внески у вільне самовизначення та суверенітет народів Центральної та Східної Європи. Її вручають щорічно на урочистому засіданні Сейму 13 січня - у День захисників свободи Литви.

«Сьогодні Україна – це європейська демократія, яка змушена боротися за виживання своєї території, культури та народу, а також за свободу за всіх нас. Ось чому Комісія Премії свободи запропонувала вручити Премію свободи цього року президентові України за його заслуги та заслуги українського народу у їхній боротьбі за незалежність, свободу та демократію перед воєнною агресією Росії», – заявила речниця Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен.

Вона додала, що Володимир Зеленський, як президент України, перебуває на передовій цієї боротьби за свободу, своїм особистим лідерством та прикладом надихаючи мільйони людей в Україні на те, щоб вони чинили опір і не здавалися. Він “також об'єднав світову спільноту проти злочинного режиму Путіна.”

Що цьому передувало

14 грудня у Страсбурзі українському народу та Володимиру Зеленському вручили премію Сахарова "За свободу думки". У номінації також перелічені мери міст України, політики, державні діячі та представники громадянського суспільства. 

Від імені українського народу відзнаки отримали парамедик Юлія Паєвська (Тайра), керівниця Центру громадських свобод Олександра Матвійчук, міський голова Мелітополя Іван Федоров, бійці ДСНС та представниками руху спротиву Жовта стрічка. Також на церемонії хвилиною мовчання вшанували пам’ять українців, які загинули через російське вторгнення в Україну.

Раніше ми писали, що Зеленський розповів про ділянки фронту, які потребують особливої концентрації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.