У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Резолюція також закликає країни ЄС погодити 10-й пакет санкцій проти росії
До першої річниці з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Європейський парламент схвалив резолюцію, у якій висловлює осуд діям Кремля та закликає надати Україні усю необхідну допомогу, у тому числі розглянути можливість передачі західних літаків.
Документ ухвалено на засіданні 16 лютого, пише ЄП, - передає Інформатор Україна. "За" резолюцію проголосували 444 депутати, "проти" – 26, утрималися – 37. У виданні зазначили, що фінальний текст документа з усіма поправками ще не опублікований.
Згідно з переказом, який наводить пресслужба Європарламенту, євродепутати:
Парламентарі закликають уряди країн ЄС серйозно розглянути надання Україні винищувачів, гелікоптерів, необхідних ракетних систем та суттєво збільшити постачання боєприпасів.
Все це необхідно аби Україна могла не лише захищатися, але й повернути повний контроль над усією територією у межах своїх міжнародно визнаних кордонів.
Підкреслюють, що резолюція також закликає країни ЄС погодити 10-й пакет санкцій проти росії, який зараз готують. Пропонують суттєво розширити його, а також подбати про більшу ефективність вже запроваджених санкцій і блокування лазівок, які дозволяють обходити їх.
Євродепутати закликають розробити юридичний механізм для конфіскації заморожених у ЄС російських активів, аби спрямувати ці кошти для відбудови України і компенсацій постраждалим від війни. Зазначають, що після завершення війни з росії потрібно стягнути значні репарації і спрямувати їх на відбудову України.
Депутати висловлюють підтримку рішенню Євроради надати Україні статус країни-кандидата на вступ. А також закликають українську сторону, Єврокомісію і Раду ЄС працювати над запуском переговорів про членство вже у 2023 році.
15 лютого міністр оборони України Олексій Резніков наголосив, що Україні знадобиться декілька місяців, щоб повноцінно підготуватися до деокупації тимчасово окупованих територій. Союзники чітко озвучили терміни постачання західної техніки, які прив'язані до тривалості навчання українських воїнів. Екіпажі для Bradley, Stryker та інших систем мають пройти підготовку. І не просто як сам по собі екіпаж, але у взаємодії, у складі цілого підрозділу, наприклад, танкового батальйону, і так далі.
Нагадаємо, путін віддав наказ до березня захопити дві області України. Крім того, Годжес назвав умову для перемоги України над росією вже у 2023 році.
Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.