Ліки від "м'ясних штурмів": ЗСУ отримали гарний засіб для винищення російської піхоти

Боєприпаси ADAM з мінами дозволять ефективніше відбивати м'ясні штурми російських окупантів

Протипіхотні міни ADAM
Такими снарядами можна бити з американської САУ М109, але теоретично вони підійдуть до інших САУ стандартів НАТО

Збройні сили України вже отримали чудові "ліки" від російських "м'ясних штурмів". Це американські боєприпаси з протипіхотними мінами ADAM. Вперше вони "засвітилися" на озброєнні української армії у січні цього року, а незадовго до цього в США зняли заборону на постачання протипіхотних мін іноземним арміям.

Про це пише видання Defense Express. Вперше протипіхотні міни були помічені на озброєнні однієї з кращих бригад ЗСУ – 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. На фото військові цієї бригади з'явилися зі снарядами, які експерти ідентифікували, як 155-мм артилерійські боєприпаси M692, оснащені 36 протипіхотними мінами.

В цю ж лінійку входить боєприпас M731, який оснащений мінами M67 і M72 відповідно. Вони відрізняються тільки часом самоліквідації – або 4, або 48 годин. Такими снарядами можна бити з американської САУ М109, але теоретично вони підійдуть до інших САУ стандартів НАТО (калібру 155 міліметрів). Відстань застосування снарядів – 17,6 км, радіус розкиду мін до 600 метрів, одна міна уражає живу силу в радіусі до 7 метрів, якщо мова йде про гарантоване ефективне ураження.

"Крім того, нам також мали передати модульну систему Modular Pack Mine System, або ж M131 Modular Pack Mine System (MOPMS), і також систему Volcano", – нагадало видання.

Надання протипіхотних мін Україні

Колишній міністр оборони США Ллойд Остін, перебуваючи восени з візитом у Лаосі, підтвердив, що таке рішення ухвалено через еволюцію бойових дій. За його словами, протипіхотні міни можуть стати ефективною відповіддю на змінені умови війни.

Попри це, рішення викликало критику з боку правозахисних організацій, які нагадують про довгострокові ризики, пов’язані з використанням цього виду зброї. Вони попереджають, що міни становлять серйозну загрозу не лише для військових, але й для цивільного населення навіть через роки після завершення конфлікту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube