Чи використовує Україна протипіхотні міни: відповідь омбудсмена на звинувачення HRW

Лубінець зазначив, що має до цього звіту певні зауваження, і наголосив на тому, що в цій організації позначили на карті Крим як частину росії

Чи використовує Україна протипіхотні міни: відповідь омбудсмена на звинувачення HRW
України стала найбільш забрудненою у світі саме цими мінами

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила українських військових у використанні заборонених протипіхотних мін. Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що Україна залишається відданою своїм міжнародно-правовим зобов’язанням. За його словами, росія могла дискредитувати нашу країну, тому закликав враховувати цей чинник при формуванні висновків.

Про це Уповноважений Верховної ради України з прав людини написав у своєму Telegram-каналі. Він наголосив, що використання протипіхотних мін є справді проблемою, адже за дев'ять років територія України стала найбільш забрудненою у світі саме цими мінами. Очевидно, що це несе велику загрозу цивільним. 

"Поясню одну важливу річ – ця проблема існує, бо Україна протистоїть ворогу ще з 2014 року, який має набагато більше різного озброєння і використовує проти наших людей весь свій арсенал. Попри це Україна зверталася до ООН, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції (Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення) у зв'язку з війною ще в 2018 році. росія ж, своєю чергою, не є стороною цієї конвенції", - акцентував Лубінець. 

Тому, наразі, для того, щоб протистояти жорстокому і цинічному агресору, який вдається до всіх варварських методів та не дотримується жодних норм міжнародного гуманітарного права, Україна потребує більше високоточної західної зброї. Водночас росії байдуже, що використовувати.

"Адже її ціль одна – знищення українців. Кілька днів тому 25 січня росіяни обстріляли багатоповерхівки Бахмуту термобаричними боєприпасами, випустивши по місту 24 ракети з системи "Солнцепек". Також рф використовувала міни ПОМ-3 "Медальон", які через наявність сейсмодатчика, вибухають  при наближенні людини до неї і можуть вбити в радіусі 16 метрів", - сказав Лубінець. 

Лубінець зазначив, що має до цього звіту певні зауваження. Він наголосив на тому, що в цій організації позначили на карті Крим як частину росії.

"Звичайно, зараз карту з сайту зняли. Проте факт залишається фактом! Що це? Помилка? Чи свідома підтримка окупації?", - наголосив Лубінець.

Омбудсмен наголосив, що Україна залишається відданою своїм міжнародно-правовим зобов'язанням. Наша країна завжди виявляла відкритість до розслідувань за будь-якими звинуваченнями.

Скріншот
Скріншот

Що відомо про звіт

31 січня міжнародна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт щодо використання Україною протипіхотних мін. Зокрема, HRW вважає, що, ймовірно, українські війська застосували "міни-пелюстки" в Ізюмі та його околицях у Харківській області. Окрім звіту вони позначили на карті Крим як частину росії. Згодом її прибрали з сайту. Організація закликала Україну розслідувати ймовірні випадки використання протипіхотних мін.

Раніше ми писали, що міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала свою доповідь, де звинуватила ЗСУ в використанні цивільних об'єктів. Доповідь розкритикували представники української влади, міжнародних організацій та юристи. Крім того, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube