Шахтар сенсаційно обіграв Барселону в Лізі чемпіонів - як це було

Донеччани зіграли з лідером групи

Шахтар продовжує боротьбу за євровесну. Фото: Gettyimages.com
В першому матчі Барса перемогла з різницею всього в один м'яч. Фото: Gettyimages.com

У вівторок, 7 листопада, Шахтар на номінально домашньому стадіоні в Гамбурзі приймав Барселону. Команди зіграли вдруге в рамках поточного групового етапу - і цього разу перемогу святкував Шахтар.

Інформатор провів текстовий онлайн-репортаж про цей поєдинок.

Перший тайм у виконанні Шахтаря був взірцевим - "гірники" відмінно грали в обороні, але і в атаці виглядали небезпечніше Барселони. І на 40-й хвилині донеччани домоглися свого - Георгій Судаков видав феноменальний пас на протилежний фланг, Гочолеішвілі зміг до цього м'яча дістатися і навісити в штрафний Барси. А там Сікан переграв Араухо і Тер Штегена.

Другий тайм розпочався так само жваво - Шахтар мав кілька непоганих моментів. Але поступово Барселона (в тому числі завдяки чотирьом замінам) затисла "гірників" біля власного штрафного майданчика. Але попри цей тиск дійсно небезпечних моментів команда Хаві створила знову небагато. Фінальний свисток зафіксував сенсаційну, але цілком заслужену перемогу "гірників"!

Другий тайм

90+8 Лунає фінальний свисток. Шахтар втретє в історії обіграв Барселону!!!

90+7 Заміна в складі Шахтаря - замість Невертона на поле вийшов Мар'ян Швед. І Невертон встиг ще й жовту отримати за надто довгий шлях на заміну.

90+6 Шахтар відчайдушно відбивається і навіть намагається вибігати в контратаки.

90+4 Небезпека у воріт Шахтаря - відбиваються "гірники".

90+1 Гюндоган у штрафному Шахтаря намагався бити - але йому не дозволили це зробити акцентовано. А потім Келсі знову проявив себе в боротьбі за м'яч.

90 +7 хвилин додано до другого тайму.

88 Левандовський сфолив на Гочолеішвілі, який класно прибрав м'яч під себе.

87 Невертон забиває - але арбітр фіксує офсайд. Все ж огризається Шахтар в кінцівці матчу.

83 Келсі затисли біля штрафного Шахтаря, але Кевін зміг утримати м'яч і заробити аут.

81 Остання заміна у Барси - замість Гаві на поле вийшов Фермін Лопес.

81 Чи то подача, чи то удар з флангу від Барселони - з м'ячем Різник.

78 Рідкісна атака Шахтаря в другому таймі - але Матвієнко не відгукнувся на пас Зубкова. Принаймні не зробив це вчасно.

76 Барселона притисла Шахтар до своїх воріт - але поки що "гірники" утримують перевагу.

73 Вимушена заміна - замість Тараса Степаненка на поле вийшов Єгор Назарина.

70 Степаненко просто ліг на газон - Тарас, здається, не дограє до кінця матчу. І у Шахтаря буде друга вимушена заміна.

68 Фелікс отримав м'яч на межі штрафного - і пробив. Але рикошет вивів м'яч на кутовий.

66 Ямал небезпечно бив по воротах Різника, але не вистачило точності. Матвієнко перед цим пролетів повз м'яч.

63 А між цими замінами у воріт Шахтаря був перший по справжньому небезпечний момент. Також варто відзначити, що Степаненко та Ракицький лежать на газоні. Та вони вже піднялися.

62 Вимушена заміна у Шахтаря - замість Данила Сікана на поле вийшов Кевін Келсі.

60 Одразу чотири заміни провів Хаві - замість Ромеу, Торреса, Алонсо та Рафіньї на поле вийшли Педрі, Фелікс, Бальде та Ямал.

59 Метушня біля воріт Шахтаря - але удар Торреса з відскоком від газону був неточним.

56 Зубков вивів Сікана на ударну позицію - Данило бив в дальній кут, але Тер Штеген ногою відбиває цей удар.

55 Барселона прибрала м'яч собі. Але Шахтар, нехай і з напруженням всіх сил, витримує цей тиск.

51 Довга атака Барселони закінчується неточним ударом по воротах. А весь цей час на газоні лежав Сікан, який отримав ушкодження в боротьбі з Крістенсеном.

48 Гочолеішвілі! Виграв забіг у Маркоса Алонсо, зберіг мяч в боротьбі і пробив по воротах Барси. На жаль, саме через боротьбу він був змушений бити з гострого кута і Тер Штеген врятував каталонців.

47 Ферран Торрес змістився з флангу і пробив - м'яч пролетів вище воріт.

46 Другий тайм розпочався!

Перерва

20:44 Перед початком другого тайму нагадаємо, що Георгій Судаков вже натякав, що готовий до виклику з топ-ліг Європи. І дивлячись на його передгольовий пас сьогодні - в це віриш.

20:41 Чудовий ракурс на гол Данила Сікана у ворота Барси (Фото: Gettyimages.com).

Ліга чемпіонів Шахтар - Барселона 1:0 - Онлайн 1

20:39 Цей погляд від Матвієнка.

20:37 Чудовий перший тайм у виконанні "гірників". Вони змогли витримати стартовий тиск Барселони і надалі відбивалися - хоч десь здавалося, що діяли на межі власних сил. Втім факт - каталонці не змогли створити жодного по справжньому гольового моменту.

А у Шахтаря таких моментів було два - спочатку Матвієнко зміг отримати м'яч у чужому штрафному, але з його ударом впорався Тер Штеген. А потім Сікан головою відправив м'яч у сітку після асисту Гочолеішвілі та фантастичного кросу від Судакова. І на перерву саме Шахтар йде в статусі лідера.

Перший тайм

45+2 Кінець першого тайму

45+2 Араухо отримав жовту картку.

45+2 На останніх хвилинах всі 10 польових гравців Шахтаря в захисті.

45 +2 хвилини додано до першого тайму.

45 Кінець першого тайму все ближче - Барса наче прокинулася, але "гірники" відбиваються і знову вибігають в контратаки.

40 СІКАААААН! ГООООЛ Судаков видав фантастичний пас на протилежний фланг, Гочолеішвілі встиг його отримати і навісив у штрафний - а там Сікан головою переграв Тер Штегена!

35 Гра без центру поля зараз - Барса, звісно, більше атакує, але Шахтар, як і казав Зубков перед матчем, "показує зуби".

29 Араухо фолить на Судакові - це штрафний. Але перед цим варто відзначити Різника - у нього вже 2 з 2 вдалих спроб дриблінгу. Знову постраждав Левандовський.

27 Статистика станом на цей момент - каталонці домінують в контролі м'яча, але "гірники" частіше били по воротах.

Ліга чемпіонів Шахтар - Барселона 0:0 - Онлайн 1

25 Ось так ледь не отримав травму на перших хвилинах Різник. Але варто відзначити сміливість в рішеннях українського кіпера.

23 Половина першого тайму позаду - "гірники" змогли витримати стартовий тиск каталонців, але саме гості контролюють гру. Втім, і Шахтар має можливості загрожувати воротам Барси.

20 Чудова комбінація від Барси, яка закінчилася падінням Левандовського - та Різник зіграв без фолу. Такі вибухи від каталонців - те, до чого варто готуватися.

16 Удар у відповідь від Барси - Рафінья з-за меж штрафного зарядив вище воріт.

15 Матвієнко!!! Микола зробив забігання в штрафний, отримав м'яч і сходу пробив - Тер Штеген відбив цей удар. А спробі Зубкова не вистачило акцентованості.

14 Барса затисла Шахтар у власних воріт. Та "гірники" спробували вибігти в контратаку - але пас Криськіва перехопили каталонці.

7 Шахтар намагався затриматися на чужій половині поля - спочатку "гірники" заробили кутовий, а потім кілька разів били по воротах - до Тер Штегена м'яч, втім, не дійшов.

6 Різник зіграв ризиковано, але зміг прибрати м'яч від Левандовського. Натомість Роберт в'їхав у коліно воротаря "гірників" - Дмитро отримав допомогу і, сподіваємося, зможе продовжити гру.

4 З газоном у Гамбурзі щось не те - в попередньому епізоді послизнувся Гочолеішвілі, послизнувся він і зараз. А перед тим не втримався на ногах Марком Алонсо.

2 Гочолеішвілі помилився у власному штрафному, але захисник "гірників" зміг виправитися і відібрати м'яч у Левандовського. Але на секунду було дуже тривожно.

19:45 Матч розпочався!

19:40 А ось останній погляд на роздягальню Шахтаря перед матчем.

19:30 Як виглядає роздягальня Барси перед матчем? Каталонці показують. До речі, сьогодні "блауграна" гратимуть в білому комплекті форми.

19:20 Барселона теж опублікувала свій склад на гру - і він ну дуже зірковий. Зможуть "гірники" нав'язати боротьбу Левандовському і ко?

Ліга чемпіонів Шахтар - Барселона: Онлайн 1

19:10 Шахтар вже на стадіоні - і донеччани діляться фотографіями перед грою.

19:00 Склад "гірників" на матч. В око кидаються Невертон та Гочолеішвілі в старті донеччан.

18:45 Година до матчу - час знайомитися з суддівською бригадою (які, до речі, є земляками тренера "гірників"). Головним арбітром буде 39-річний Ірфан Пельто. Асистенти головного арбітра - Сенад Ібрисімбегович та Давор Бельжо. Четвертий арбітр - Мілош Гігович.

18:30 Маріно Пушич перед матчем розповів чимало цікавого - детальніше про це читайте за посиланням. Але головне - від своєї команди в матчі з Барселоною він хоче сміливої гри:

"Як і кожна команда, ми знаємо силу Барселони - це чудовий клуб. Як на мене, один з найкращих у Європі. Грати проти такої команди - завжди великий виклик. Ми вже зустрічалися тиждень тому, відчули їхню силу, але й слабкі сторони, тож наша справа - знайти їх знову, постаратися скористатися аналізом і поборотися, як я вже казав. Для нас це гра, ми не повинні нічого втратити. Я просто хочу, щоб моя команда вийшла, щоб ми поборолися, попрацювати знову над нашими аспектами і основними принципами гри. Побачимо, куди нас це приведе в підсумку, але я хочу, щоб ми діяли сміливо і зробили все можливе у цій грі", - розповів Пушич.

18:15 Барселона вже на шляху до стадіону в Гамбурзі. Принагідно нагадаємо, що на арені очікується аншлаг.

18:05 В Гамбург з Маріно Пушичем полетіли 27 футболістів - але вийти на поле мають шанс 26 "гірників". Юхим Конопля, який теж вилетів з командою, не може зіграти через перебір карток. Повний перелік футболістів - читайте за посиланням.

17:55 Про ситуацію в групі "гірників" - Барселона безумовний лідер, Шахтар йде третім. Антверпен поки виглядає головним невдахою квартету - і саме це дає надію донеччанам на євровесну.

17:45 Почнімо цей онлайн з підбірки матеріалів про цю гру:

• Президенту Барселони Жоану Лапорті заборонили летіти на матч ЛЧ з Шахтарем - дізнайтеся чому.
  • Шахтарю та Барселоні ледь не довелося змінювати маршрут на матч через захоплений аеропорт - деталі на Інформаторі.
  • Також ми підготували ексклюзивний матеріал - відомий футбольний агент Дмитро Селюк розповів, чого чекати від цієї гри.