Лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії відвідали Ірпінь: головні заяви політиків після побачених звірств росії

Читать на русском

Вони змогли нарешті на власні очі побачити, що лишилося від «обличчя путіна»

Читать на русском
Лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії відвідали Ірпінь: головні заяви політиків після побачених звірств росії

Вони змогли нарешті на власні очі побачити, що лишилося від «обличчя путіна»

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс відвідали Ірпінь.

Лідери держав змогли самі переконатися в тому, чому не варто намагатися зберегти стосунки з рф, та зробили декілька особистих заяв, – передає Інформатор (Фото: Zelenskiy / Official у Telegram; Getty Images).

Лідерів Франції, Німеччини, Італії та Румунії у Києві зустрів президент України Володимир Зеленський. Вони нарешті змогли прибути до України, аби обговорити нагальні питання, а також самостійно відвідати місця, де «руський мир» проявлявся у всьому його жаху. 

Під час відвідання Ірпені лідери з жахом дивилися на те, що зробили з містом окупанти. Відомості про кількість загиблих серед цивільних лише погіршували ситуацію. 

Президент Франції Еммануель Макрон надав свій коментар кореспондентам французького BFMTV. Він висловив свою повагу до героїзму, який проявляють українці у протистоянні ворогу. 

«Усі бачили ці кадри спустошеного міста, яке, водночас, героїчне місто - тому що тут, як і багато де в інших місцях, українці стримали наступ російської армії на Київ. Потрібно відзначити героїзм і військових, і цивільних українців… І тут можна бачити сліди варварства», – заявив Макрон. 

Також президент Франції нагадав, що його країна надає всю необхідну допомогу у проведенні розслідувань військових злочинів рф. Пізніше на його сторінці в Facebook з’явився пост з коротким відео і підписом спочатку французькою, а потім і українською мовами. 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також висловився щодо звірств росіян. Він назвав Ірпінь символом жорстокості російської війни та безглуздого насилля. Також він додав, що ця війна має закінчитися. 

Крім цього висловився і президент Румунії Клаус Йоганніс. Він був більш конкретним у висловлюванні, та закликав притягнути до відповідальності всіх військових рф за скоєні проти українців злочини. 

«Немає слів, щоб описати неймовірну людську трагедію та жахливі руйнування, які ми бачили сьогодні в Ірпені. Я наполегливо знову закликаю притягнути до відповідальності всіх російських злочинців перед міжнародним кримінальним правосуддям, яке Румунія повністю підтримує».

Далі лідери держав поїхали на зустріч з Володимиром Зеленським до Маріїнського палацу. Зараз проходить обговорення важливих для України питань на найвищому рівні. 

Нагадаємо, що російські телеканали намагаються обійти санкції ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.