Випуском нової марки Укрпошта підтримує повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього
Укрпошта 22 січня в День Соборності України випустить поштові марки із зображенням одягу українців Кубані, Білгородщини та Курщини, які присвячені річниці підписання президентом України Володимиром Зеленським указу «Про історично населені українцями території російської федерації». Це стало відповіддю Кремлю на спотворення історії та національної ідентичності українців у РФ, зокрема на історично населених ними землях: Кубані, Стародубщини, Північної та Східної Слобожанщини. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Новий поштовий випуск із зображенням народного одягу українців Кубані, Білгородщини та Курщини є продовженням відомої серії поштових марок «Український народний одяг», започаткованої Укрпоштою у 2001 році. Кожна марка містить унікальне зображення національного українського вбрання залежно від свята, на яке в цей костюм вбиралися в певному регіоні. Барвисті зображення марок презентують багату культурну спадщину українського народу. Всі марки випуску «Український народний одяг» створені заслуженим художником України – Миколаєм Кочубеєм.
Поштові марки, які презентує Укрпошта у 2025 році - «Курщина. Свято Явдохи», «Білгородщина. Великдень», «Кубань. Свято Роду» випущені тиражем 600 тисяч примірників кожна. Марки містять номінал U, що відповідає тарифу на пересилання внутрішнього простого листа без оголошеної цінності масою до 50 грамів і поштової картки. Кількість марок в аркуші – 8+1 купон.
Поштовий блок «Український народний одяг» складається із 6 марок: «Курщина. Свято Явдохи»; «Курщина. Свято Прокопія»; «Білгородщина. Великдень»; «Білгородщина. Колодій»; «Кубань. Свято Роду»; «Кубань. Свято Георгія». Номінал кожної марки – М (відповідає тарифу на пересилання внутрішнього простого листа без оголошеної цінності масою понад 50 грамів до 250 грамів включно і поштової картки). Тираж поштового блоку – 30 тисяч примірників, 4 500 примірників з яких – неперфоровані, призначені для забезпечення власників філателістичних абонементів пакета «Ексклюзив» та «Ексклюзив+». Погашення спеціальним штемпелем «Перший день. Український народний одяг. Курщина. Білгородщина. Кубань» відбудеться у Києві, 01001.
Придбати поштовий випуск «Український одяг. Курщина. Білгородщина. Кубань» можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях та у Поштовому маркеті, починаючи з 22 січня. Для колекціонерів та всіх охочих зробити передзамовлення ця можливість доступна у Поштовому маркеті вже 17 січня.
Протягом 3–7 січня 2025 року прихильники українських поштових мініатюр мали змогу обрати найкращі випуски 2024 року у всеукраїнському голосуванні, яке проводилось у соціальних мережах Укрпошти. У конкурсі змагалися 16 художніх марок та 12 поштових блоків, випущених національним поштовим оператором у 2024 році. Голосування проводилось у двох номінаціях: «Найкраща поштова марка» та «Найкращий поштовий блок». Перемогу в номінації «Найкраща поштова марка України 2024 року» здобула мініатюра «Під покровом Богородиці». Ця благодійна марка, представлена Укрпоштою 1 жовтня 2024 року до Дня захисників і захисниць України, стала символом глибокого зв’язку між українськими воїнами та їхньою небесною заступницею – Дівою Марією. Автором марки є відомий український художник Олександр Охапкін. На марці зображена Пресвята Богородиця, яка покриває своїм омофором захисників і захисниць України, які боронять рідну землю. Звання «Найкращого поштового блоку України 2024» отримав різдвяний випуск «Нова радість стала», на якому відтворено витинанку заслуженої художниці України Наталії Аксьоненко. Блок, презентований 24 грудня 2024 року у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, складається з п’яти марок: «Колядники», «Волхви», «Різдво Христове», «Різдвяний вертеп» та «Українські воїни». У композиції відображено традиційні українські обряди, пов’язані з Різдвом, а також внесок сучасних воїнів у захист миру та свободи. Цей блок став втіленням національної спадщини, що об’єднує минуле, теперішнє та майбутнє України. Під час голосування українці також відзначили кілька інших яскравих поштових випусків воєнного часу: марку «Хвилина мовчання», на якій відтворено роботу донецького художника Сергія Майдукова, зчіпку з двох марок «Податки. Армія. Перемога» Олександра Нікітюка, поштовий блок Володимира Тарана «І буде весна!» із найвідомішими та знаковими світлинами воєнного часу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.