Курс валют в Україні на 7 липня: євро подорожчав на 6 копійок, що з доларом?

Курс валют в Україні на 7 липня: євро подорожчав на 6 копійок, що з доларом?

Читать на русском

Євро коштує 39,84 гривні

Читать на русском
Курс валют в Україні
Нацбанк України встановив офіційний курс валют на 7 липня

Євро коштує 39,84 гривні

На п'ятницю, 7 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Ціна євро зупинилася на рівні 39,84 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні 6 копійок.

 Курси валют НБУ станом на 7 липня:

  • 1 долар - 36,56
  • 1 євро - 39,84
  • 1 польський злотий - 8,89
  • 1 швейцарський франк - 40,84
  • 1 юань - 5,05.

Вартість євро та долара станом на 7 липня, дані: НБУ
Вартість євро та долара станом на 7 липня, дані: НБУ

Чого чекати від курсу долара наступного тижня 

Наступного тижня, з 10 по 16 липня, глобальних змін на готівковому валютному ринку не передбачається, адже будуть збережені основні тенденції двох останніх тижнів. Курсові "межі" ринкових коливань залишаться на рівні 37-38 гривні за долар та 40-41,5 гривні за євро. Курс долара коливатиметься в районі 37 гривні за долар, час від часу ситуативно опускаючись нижче 37 гривні за долар. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий. Він зазначив, що різниця між покупкою і продажем валюти буде цілком притомною для "воєнного" ринку: до 0,25 гривні, а амплітуда щоденних коливань не перевищить 0,3 гривні.

"З другої половини липня на готівковому ринку може дещо "загостритися" тенденція до поступового наближення курсу до офіційного. Після заяв НБУ про можливе зниження облікової ставки на 1-2 в. п. протягом липня чи вересня (а це свідчить про економічно обґрунтовану "міцну" гривню), готівковий ринок може відреагувати щонайменше зміною "кордонів" щоденних коливань до 36,7-37,7 гривні за долар та 40-41 гривні за євро", - сказав Лєсовий.

Лєсовий відзначив ще один важливий момент: регулятор запускає програму з поступової лібералізації валютного ринку, що також свідчить про впевненість НБУ в міцності гривні. Таким чином, міжкурсова різниця стане рекордно мінімальною і не перевищить 0,5-1%. За його словами, протягом тижня валютний ринок формуватимуть кілька вагомих чинників, серед яких найголовнішими є подальша політика НБУ з популяризації гривні, ефективні дії регулятора зі збереження балансу між попитом і пропозицією, зовнішньоекономічна діяльність (обсяг і потенціал експорту) та поступовий розвиток економіки країни.

Раніше ми писали, що НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон, але не для всіх. Крім того, в Україні сповільнилася інфляція

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.