КСУ дав висновок щодо скасування депутатської недоторканості у 2019 році: подробиці

Читать на русском

На цей закон скаржились 50 нардепів і просили визнати його неконституційним

Читать на русском
КСУ дав висновок щодо скасування депутатської недоторканості у 2019 році: подробиці
КСУ

На цей закон скаржились 50 нардепів і просили визнати його неконституційним

Конституційний Суд України (КСУ) визнав конституційним закон від 3 вересня 2019 року, яким скасовувалася недоторканність народних депутатів України. На цей закон скаржились 50 нардепів і просили визнати його неконституційним. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт КСУ

"1 листопада, на пленарному засіданні Велика палата КСУ ухвалила рішення у справі щодо конституційного контролю змін до Конституції України, що набрали чинності, за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)"… Конституційний Суд України визнав оспорюваний Закон такими, що відповідає Конституції України", - йдеться в повідомленні. 

Законом вносяться зміни, які дозволяють притягувати до відповідальності народних депутатів без згоди на це Верховної Ради.

Депутатська недоторканість 

Згідно із законом, стаття 80 Конституції викладається у новій редакції, яка не містить положень про те, що народним депутатам гарантується депутатська недоторканність і вони не можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Водночас згідно з новою редакцією статті 80, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або за висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Зазначимо, більшість депутатів проросійської фракції "Опозиційна платформа - За життя", яка на сьогодні заборонена в Україні, тоді звернулися з поданням до КСУ, щоб визнати цей закон неконституційним.

Суб’єкти подання, серед яких були Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Ілля Кива, Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич та інші, стверджували, що під час ухвалення Закону була порушена конституційна процедура.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.