Водночас, за словами журналіста, Авдіївка є тактичною пасткою для росіян
Російські окупанти перетнули лінію залізниці поблизу села Степове, після чого почали штурмові дії поруч з населеним пунктом на півночі від Авдіївки Донецької області. Ворожа піхота там закріпилася та розширюється для закріплення плацдарму. Також вони збираються атакувати Авдіївський коксохімічний завод, який контролює підступи до самої Авдіївки.
Про це розповів український журналіст Юрій Бутусов у Telegram. За його словами, захоплення росіянами заводу означатиме поступове складання нашої оборони та подальшу окупацію міста.
Водночас 110-та механізована бригада відбиває атаки росіян та відновлює позиції, які окупанти захопили у період з 10 по 19 жовтня. Саме тому наразі ворог не зможе зайти у місто. Противник просувається північніше та південніше від позицій бригади.
Бутусов наголосив, що Авдіївка – це тактична пастка для російських загарбників. Вони несуть великі втрати, тому наступати їм важче, ніж українським захисникам оборонятися. Крім того, ворожі втрати зростуть у кілька разів, якщо стабілізувати оборони на північ від міста.
За словами журналіста, українському командуванню необхідно шукати підрозділи, які можна відправити для контратак по росіянам. Також варто повернути управління військами південніше та південніше міста до рук командування 110-ї бригади. Крім того, створити єдину систему розвідки.
“Передати для закріплення на заводі як мінімум два батальйони, з відповідальними командирами з адекватним бойовим досвідом та авторитетом. Командування частин, які не здатні побудувати оборону у напрямку Степове, треба негайно міняти на більш перевірених та більш досвідчених. Такі комбриги та комбати у резерві Генштабу є. Щодо якості резервів: якщо хтось думає, що батальйон - це будь-який натовп з шестисот мобілізованих з випадковими командирами на чолі, то це так не працює, резерви потрібні не випадкові, а керовані. Перевагу у війні створюють саме командири тактичної ланки”, – підкреслив Бутусов.
Він наголосив, що при стабілізації оборони ворога можна “обжати” у районі Степового та заводу, де вони не зможуть накопичити сили та будуть швидко ліквідовані. Саме тому журналіст закликав допомагати українським захисникам.
“Якщо ми хочемо утримати Авдіївку - значення якої набагато вище навіть за Бахмут, нам потрібно допомогти воїнам 110-ї механізованої бригади максимальною кількістю дронів та потрібен монтаж відеокамер спостереження на різних об'єктах. В наших силах перетворити кризу на перемогу, потрібна максимальна концентрація зусиль”, – підсумував він.
Російські військові 10 жовтня розпочали великий наступ на Авдіївку. З того часу вони здійснили велику кількість “м’ясних штурмів”, які тривають донині. Втім, цілей своїх вони не досягли та не змогли окупувати місто.
Американські журналісти називали бої за Авдіївку одними з найкривавіших за весь час війни. Там окупанти втратили більше живої сили ніж у боях минулого року та під Вугледаром у березні 2023. З початку великого ворожого наступу на місто 10 жовтня українська артилерія активно обстрілює ворожі броньовані колони на шляху до міста, а безпілотники, навантажені вибухівкою, атакують піхоту.
Водночас росіяни готуються до нової хвилі атак у районі міста. Окупанти хочать компенсувати свої втрати у жовтні, тому ведуть сильний артилерійський вогонь по позиціях ЗСУ у районі у районі населеного пункту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.