Усі прибулі західні політики візьмуть участь у саміті Кримська платформа, який відбудеться 11 вересня
У середу, 11 вересня, у Київ прибули високопоставлені західні політики. Серед них – президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня та президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл. Вони візьмуть участь у саміті Кримської платформи.
Про це політики повідомили у соцмережі X (Twitter). Фото з української столиці вони опублікували з самого ранку.
“Щойно прибув до Києва. Радий повернутися і зустрітися з моїм дорогим другом Володимиром Зеленським на знак солідарності з Україною”, – написав Гітанас Науседа.
Президент Литви наголосив, що надання військової та економічної підтримки Україні має вирішальне значення для захисту її суверенітету та територіальної цілісності. Він також оприлюднив фото біля вагону Укрзалізниці.
Just arrived in Kyiv. Good to return and meet my dear friend @ZelenskyyUa in solidarity with Ukraine.
— Gitanas Nausėda (@GitanasNauseda) September 11, 2024
Bringing military and economic support for 🇺🇦 is crucial to defend its sovereignity and territorial integrity. pic.twitter.com/G0Ajwo4bBv
“Ранок у Києві. Латвія буде з українським народом до його перемоги, і завжди підтримуватиме Україну на шляху до Європейського Союзу та НАТО! Слава Україні!”, – також написала прем’єр-міністерка Латвії Сіліня.
Rīts Kijivā. Latvija būs kopā ar Ukrainas tautu līdz tās uzvarai!
— Evika Siliņa 🇱🇻🇺🇦 (@EvikaSilina) September 11, 2024
Ранок у Києві. Латвія буде з українським народом до його перемоги, і завжди підтримуватиме Україну на шляху до Європейського Союзу та НАТО! Слава Україні! 🇱🇻🇺🇦 pic.twitter.com/yK22cqQX9J“Я приїхав до Києва на саміт Кримської платформи. У серпні 2021 року на інавгураційному саміті платформи я сказав, що анексія Криму не може бути подібною до нашого мюнхенського “про нас без нас”. Тоді я представляв Чеську Республіку і наголосив, що ми повинні стати на захист України”, – також написав президент Сенату парламенту Чехії.
За його словами, розвиток подій після захоплення росіянами Криму показує, що якщо підтримка союзників буде недостатньою, то Росія не зупиниться.
“Ми також повинні пам'ятати, що мирні переговори не можуть відбуватися без участі України і що результати переговорів повинні бути прийнятними для України”, – додав Вистрчіл.
Dorazil jsem do Kyjeva na summit Krymské platformy. 🇺🇦 V srpnu 2021 jsem na inauguračním summitu platformy řekl, že anexe Krymu nemůže být obdobou našeho mnichovského „o nás bez nás“. Zastupoval jsem tehdy ČR a zdůraznil jsem, že se za Ukrajinu musíme postavit. Vývoj od anexe… pic.twitter.com/AYh4xkwVDp
— Miloš Vystrčil (@Vystrcil_Milos) September 11, 2024
Також у Київ прибув голова парламенту Молдови Ігор Гросу. Про це повідомили на сайті молдовської Ради.
Це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Діяльність Платформи офіційно започаткована на установчому Саміті у Києві 23 серпня 2021 року. Кримська платформа збирає під своєю егідою тематичні заходи й ініціативи з кримського питання у рамках міжнародних організацій, а також інших міжнародних урядових і неурядових форумів.
Цьогоріч саміт відбудеться у Києві 11 вересня. Попередній проходив у серпні 2023-го.
Тоді Володимир Зеленський заявив, що росія заплющить очі на втрату нею контролю над Кримом після деокупації Силами оборони України - так само, як держава-агресор зробила це під час відступу з усіх інших українських територій. Водночас Київ не готовий поступатися своїми землями, запевнив голова держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.