Крах росії: чому західні санкції спрацювали швидше, ніж очікувалося

Читать на русском

Чому роль Росії як енергетичної наддержави закінчилася

Читать на русском
Крах росії: чому західні санкції спрацювали швидше, ніж очікувалося

Чому роль Росії як енергетичної наддержави закінчилася

Понад 400 компаній, які залишили російську федерацію, заморожені доларові рахунки Центрального банку та енергетична ізоляція. Країна, економіка якої є 11-ю за величиною у світі, стрімко відкочується поки що на десятиліття назад. 

Інформатор розбирався, що буде з російськими енергоносіями далі і чому, незважаючи на запевнення західних лідерів, економічні санкції ведуть до зубожіння всього російського народу. 

Ескалація санкцій 

Жорсткі санкції, які обрушили курс рубля, закрили російський фондовий ринок і спровокували витік грошей з банків, що суперечать попереднім заявам офіційних осіб США про те, що вони утримаються від заподіяння збитків простим росіянам. 

“В нас цільові санкції. Ми націлюємося тільки на тих, хто на них заслуговує, і робимо це дуже ретельно, щоб не було навіть видимості націлювання на середньостатистичного російського громадянина», — заявляв Даліп Сінгх, заступник радника з національної безпеки з міжнародної економіки, на брифінгу в Білому домі минулого місяця .

Заради справедливості зазначимо, що, можливо, лідери західних країн навіть не підозрювали, що російська економіка перебуває у такому катастрофічному стані. З одного боку, як зазначають американські експерти у матеріалах The New York Times, наслідки запровадження санкцій були чітко прораховані, але їхня ескалація все одно відбулася набагато швидше, ніж очікували багато офіційних осіб. З іншого боку, ще ніколи в історії жодна країна з капіталом у 1,5 трильйони доларів не намагалася поставити економіку такого розміру на межу краху з невідомими наслідками не те, що для власної країни, для всього світу. У цьому, звичайно, кривавий диктатор путін, який страждає на деменцію, унікальний! На жаль, для всього світу, путін не азартний гравець, який ставить на кон все наявне, щоб виграти, він звичайний пітерський дрібний шахрай, який через інтелектуальну убогість просто не в змозі грати по-крупному. Загратися – так, грати – ні. 

Крах росії: чому західні санкції спрацювали швидше, ніж очікувалося 1

«Я впевнений, що російська федерація не існуватиме у тому вигляді, в якому вона зараз існує. Питання, яка територія залишиться під державою, яка стане умовним спадкоємцем російської федерації. Тобто які в них залишаться території та ресурси на цих територіях. Ізоляція цієї спадкоємиці сучасної російської федерації також триватиме, щонайменше, кілька поколінь. Це не те, що Україна та світ вибачать умовним росіянам дуже швидко», - каже економічний експерт Андрій Новак. 

Але за словами світових експертів, можливо, це і є та ціна, яку має заплатити російська нація, щоб решті надалі не кортіло провертати щось подібне. Адже насправді цілі всіх покарань і майбутнього стримування Росії - смерть російської економіки. Можливо, її труп стане видимим наслідком дій путіна і стане попередженням для інших агресорів.

Що буде з росією? 

На щастя, майбутнє Росії не є турботою України, та й усього світу загалом. Але те, що громадяни росії зняли рекордні 1,2 трильйона готівки за лютий зі своїх рахунків, говорить багато про що. Ця сума - 3,5% від усіх коштів розміщених у банках Росії. Зрозуміло, що незважаючи на спроби російського телевізора розповісти про хороше життя росіян в росії в ізоляції від усього зовнішнього світу, більшість, хоч і слухняно кивають, але кровні заощадження намагаються сховати в матрац від гріха подалі. 

«Буде приблизно як у Північній Кореї, коли населення працює за картки на рис, за їжу фактично. Приблизно така ж історія чекає і на росію, оскільки, ви знаєте, понад 400 світових компаній, пішли з російського ринку. І ніхто найближчим часом туди не повертатиметься, бо зараз для будь-якої держави, компанії, бізнесмена будь-яка співпраця з росією – це надзвичайно негативний іміджевий удар. Це дуже висока токсичність. І ніхто найближчим часом не повертатиметься до роботи з росією. А це означає, що у них не буде більшості товарів та послуг на їхньому ринку», - прогнозує Андрій Новак

І тут повернемося до наративу, який російські пропагандисти з блакитного екрану вже довгі роки повторюють як мантру, мовляв, ніхто нікуди не подінеться від Росії тому що весь світ дуже залежить від російського вугілля, нафти та газу. 

Такі маніпулятивні повідомлення росія просуває, орієнтуючись не тільки  на внутрішнього, а й на зовнішнього споживача. Повідомлення про те, що підтримка України іншими країнами закінчиться рівно тоді, коли населення відчує стрибок цін на нафтопродукти, поширюються різними мовами. 

 Звісно, ​​недооцінювати залежність Європи від російських енергоносіїв не варто, але й переоцінювати цю залежність не можна. 

По-перше, світ вже подолав велику нафтову кризу у 1973 році, коли всі арабські країни-члени ОПЕК, а також Єгипет і Сирія заявили, що вони не поставлятимуть нафту до Великобританії, Канади, Нідерландів, США, Японії. І саме тоді Захід збільшив експорт нафти з Радянського Союзу, а згодом з Росії. 

По-друге, Німеччина, Польща, США, Європейський союз, Британія та частина світових компаній вже відмовилися продовжувати контракти на постачання російського енергоресурсу. І ось на перший план у цьому питанні виходить Катар, саме у цієї країни великі світові гравці переконтрактують газ та нафту. 

По-третє, навіть німецька компанія Uniper, на балансі якої знаходиться Північний потік-2, заявила, що відмовляється від російського газу. Більше того, Uniper заявила про намір списати багатосанкційну газову трубу Росії. 

Крах Росії як енергетичної наддержави передбачає і співзасновник і президент консалтингової компанії Cambridge Energy Research Associates Деніел Говард Єргін. За його словами, вже сьогодні споживачі бачать, що роль Росії як енергетичної наддержави закінчилася. 

Інформатор раніше повідомляв, економічний крах росії: експерти називають дату дефолту країни-агресора

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.