Коштовні подарунки: яку зброю підготували США та ЄС на День Незалежності України

Читать на русском

Розповідаємо, яка зброя зовсім скоро буде допомагати нашим бійцям нищити русню

Читать на русском
Коштовні подарунки: яку зброю підготували США та ЄС на День Незалежності України

Розповідаємо, яка зброя зовсім скоро буде допомагати нашим бійцям нищити русню

Західні партнери продовжують підтримувати Україну засобами безпеки та оборони. Якщо перші півроку війни проти рф, ці засоби були необхідними для утримання лінії фронту, то зараз говорять на перспективу.

Інформатор розповідає яку зброю обіцяли передати з нагоди Дня Незалежності України  

Німецькі обіцянки

Днями міністерство закордонних справ Німеччини підтвердило, що передача комплексів ППО можлива вже на початку вересня. Йдеться про IRIS-Т SLS, які Німеччина будує для України. Контракт на виготовлення 11 комплексів IRIS-Т SLS було укладено на початку червня 2022 року.

23 серпня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про плани поставити ще три додаткові системи IRIS-Т, десяток броньованих евакуаційних машин, 20 ракетних установок, високоточні боєприпаси та системи боротьби з безпілотниками. Загальна вартість обіцяної допомоги становить понад € 500 млн. Але є одне але – бюджетний комітет уряду ще має затвердити ці видатки, а передача військової допомоги відбутися в 2023 році.  

Нещодавно в німецькому уряді відмовилися підтримати пропозицію правлячої коаліції Бундестагу щодо передачі озброєння. Ініціатива включала в себе пропозицію погодитися навіть на власне послаблення, якщо Україна потребуватиме більше зброї.

ЗРК IRIS-Т SLS

ЗРК IRIS-Т SLS

Канцлер Шольц зараз має рекордно низький власний рейтинг, ситуація поглиблюється з огляду на проблеми з заповненням газових сховищ, інфляцію, зниження рівня якості життя. Варто звернути увагу, що анонсуючи нові поставки для України, Шольц акцентував увагу, що це внесок Німеччини у модернізацію Збройних сил України. Тобто, мова йде не про виконання поточних завдань, а подальшу перспективу.

Згідно з дослідженням Кільського інституту світової економіки(Німеччина), Берлін є не єдиним, хто пригальмовує військову допомогу для України.  Так,  протягом липня шість найбільших країн Європи не пропонували Україні жодних нових двосторонніх військових зобов'язань. Це сталося вперше після повномасштабного вторгнення рф.

Американські інтриги

За інформацією Bloomberg, Вашингтон має оголосити про новий пакет військової допомоги на $3 млрд. Деталі поки що не повідомляються. Однак в Офісі президент України очікують на передачу західних систем протиповітряної та протиракетної оборони вже цієї осені. Строки та перспективи виглядають надто оптимістично, але є попередні контракти та політична воля у Заходу. 19 серпня президент США Джозеф Байден  вже підписав новий пакет допомоги для надання Україні додаткового озброєння на суму в $775 млн. Відомо, що пакет включатиме боєприпаси для РСЗВ HIMARS, гаубиці 105 мм калібру та боєприпаси до них, безпілотники  ScanEagle, протилокаційні ракети HARM, протитанкові ракети TOW, комплекси Javelin, засоби зв’язку та транспортування(зокрема автомобілі з протимінним захистом). В жовтні очікується доставка в Україну зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони NASAMS, які раніше США обіцяли передати Києву.

Загальна сума військової допомоги від Вашингтону з 24 лютого 2022 року становить $10,6 млрд.

Яку допомогу може бути надано додатково на $3 млрд не вказується. Але це колосальна сума для забезпечення оборони України. Канцлер Шольц вже завдав тенденцію допомагати українській армії на перспективу, чому б Вашингтону не продовжити її. Україна потребує багатофункціональних винищувачів, що здатні застосовувати озброєння і по повітряним, і по наземним цілям.

F-15
F-15

В проекті бюджету Міноборони США вже передбачено $100 млн для навчання українських пілотів на літаках типів F-16 та F-15. Американські сенатори робили запити до Пентагону з проханням включити літаки F-16 та F-15 до майбутніх пакетів військової допомоги Україні.  

Чому б не зробити такий подарунок до свята? Згідно інформації з відкритих джерел, вартість одного літака такого типу варіюється від $40 до 55 млн.

Також очікуваним є офіційне повідомлення про передачу ЗСУ ракет ATACMS, що  здатні вражати цілі на відстані понад 280 км.  

Що чекаємо зараз  

Закрити небо над Україною – це найбільш часте, що просили у США на Європи на початку повномасштабного  вторгнення рф. У фізичному закритті повітряного простору було відмовлено, але сили оборони України отримали можливість самостійно це зробити. Тут варто згадати про передачу від Словаччини комплексів ППО С-300, допомогу у відновленні винищувально авіації. Згодом для України було законтрактовано сучасні комплекси ППО, передача яких і має відбутися вже ближчим часом.

В червні 2022 року  Україна підписала контракт з німецькою компанією Diehl Defence на виготовлення зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLS. Вартість угоди – €178 млн євро, гроші на закупівлю підуть від німецького уряду.

До складу комплексу входять – пускова установка на вісім ракет з   інфрачервоним наведенням, радіолокаційна станція та центр управління.

ЗРК IRIS-T здатен перехоплювати цілі на відстані від 25 до 250 км(в залежності від типу цілі). На сьогодні є найновішим засобом ППО, його розробка закінчилася в 2014 році, за три роки прийнято на озброєння німецької армії.   

Наприкінці червня 2022 року стало відомо про рішення США передати Україні зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони NASAMS.

Пускові установки комплексу NASAMS
Пускові установки комплексу NASAMS

Заплановано виділити дві батареї NASAMS. До складу однієї батареї входить: 12 пускових установок на шість ракет кожна, вісім радарів та центр керування комплексом.

NASAMS здатен одночасно супроводжувати та вражати кілька цілей на відстані до 40 км.   Що важливо – IRIS-T та NASAMS може бути інтегровано до однієї системи ППО країни, оскільки мають високий ступінь уніфікації обладнання за стандартами НАТО.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.