Корупційна схема надання дозволів на зброю в Україні: п'ятьом поліцейським повідомили про підозру

Читать на русском

Вартість "послуги" за отримання одного дозволу становила від 5 до 10 тисяч гривень

Читать на русском

Вартість "послуги" за отримання одного дозволу становила від 5 до 10 тисяч гривень

В Україні розкрили корупційну схему незаконного надання дозволів на придбання та зберігання вогнепальної зброї. Її організував одні з керівників департаменту превентивної діяльності Національної поліції.

Про це повідомляє прес-центр Державного бюро розслідувань України,передає Інформатор .

"Керівник департаменту поліції створив і очолив угруповання. До нього входили працівники дозвільних систем ГУ Нацполіції в деяких областях, працівники та власники магазинів з продажу зброї. Учасники групи за гроші, всупереч встановленому законом порядку, здійснювали оформлення та надання громадянам дозволів на придбання та зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання та носіння зброї", - йдеться в повідомленні.

Вартість "послуги" за отримання одного дозволу становила від 5 до 10 тисяч гривень, а впродовж місяця вони оформили понад 200 таких незаконних дозволів.

"Встановлено понад 800 фактів незаконного надання дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Наразі проводиться перевірка законності надання понад 2 000 дозволів власникам зброї", - наголошується в повідомленні.

Слідчі провели більше 50 обшуків в службових кабінетах, за місцем проживання та в транспортних засобах учасників схеми. Зараз вилучені дозволи на володіння та придбання зброї, особисті справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, грошові кошти, зброю та патрони до неї без дозволів.

"Повідомлено про підозру п'ятьом особам: одному із заступників начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України; одному з керівників відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції в Донецькій області; працівникові відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції в Харківській області ; засновнику та директору магазину зброї в Київській області". - підкреслили у відомстві.

Їх дії кваліфіковані за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

"Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу, а також встановлюються інші особи, причетні до злочину", - резюмують в ДБР.

Нагадаємо, в Україні викрили корупційну схему надання дозволів на зброю. Пізніше глава Національної поліції Ігор Клименко висловився проти легалізації в Україні короткоствольної зброї. Він вважає, що українці не готові до такої відповідальності. Крім того, в Україні на 10 днів призупинили видавання дозволів на зброю.

Також Інформатор писав, що Рада провалила голосування за легалізацію обігу зброї в Україні.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.