Контрудари ЗСУ: що потрібно українській армії для деокупації всіх територій

Читать на русском

Масштабний наступ вимагає великої кількості ресурсів

Читать на русском
Контрудари ЗСУ: що потрібно українській армії для деокупації всіх територій

Масштабний наступ вимагає великої кількості ресурсів

Ворог намагається і надалі утримувати контроль над окупованими територіями України та захоплювати нові. Проте, ситуація на фронті показує, що ЗСУ готуються до широкомасштабних операцій та контрнаступів. Адже, план України - деокупація всіх територій та повернення до міжнародно визнаних кордонів.

Що потрібно для контрударів ЗСУ розповіли головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та перший заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки генерал Михайло Забродський у своїй статті для "Укрінформу".

За словами генералів, єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації, беззаперечно, є нанесення ЗСУ декількох послідовних, а в ідеальному випадку - одночасних контрударів. Зайвим є наголошувати окремо на їх суто військовому, політичному та інформаційному значеннях. Водночас питання їх організації та здійснення потребує більшої уваги.

Які сили та засоби для цього потрібні?

Якщо розглядати 2023 рік як переломний, то для розгляду Україні необхідно повернутися до визначення центру тяжіння для рф у цій війні. Адже лише ефективний вплив на центр тяжіння противника може призводити до змін у перебігу війни.

За умови, якщо таким центром тяжіння визначати контроль над Кримом, логічно планувати на 2023 рік операції, які призведуть до того, що Україна знову заволодіє півостровом. Таке планування має передбачати, перш за все, наявність необхідного комплекту військ. І мова йде точно не про військові частини та з’єднання ЗСУ, які вже зараз діють на 2500 км фронту від Херсона до Ковеля.

Підготовка наступу вимагає створення одного або декількох оперативних (оперативно-стратегічних) угруповань в складі від десяти до двадцяти загальновійськових бригад - в залежності від замислу й амбіцій українського командування. За теперішніх обставин це може бути зроблене виключно шляхом заміни основних зразків озброєння вже наявних бригад на сучасні, які надають партнери України. Для цього потрібно отримати від партнерів додаткову кількість ракет і боєприпасів, артилерійських систем, ракетних комплексів, засобів РЕБ тощо. Все це потребуватиме консолідації зусиль всіх країн-партнерів України, тривалого часу і значних грошових витрат.

Тобто, все перелічене вище прямо залежить від наявних ресурсів та лише від них. І якщо з чисельністю захисників ситуація, ймовірно, буде виглядати достатньо непогано для ЗСУ, то стосовно важкого озброєння і боєприпасів такого сказати ніяк не можна.

"Але, в будь-якому випадку, за наявності політичної волі, завчасного і продуманого планування, із використанням виробничої бази і запасів провідних країн світу, створення і оснащення належним чином такого роду угруповання у складі ЗСУ є абсолютно реальним", - підсумували генерали.

Як діяти російським військовим під час контрнаступу ЗСУ

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, як діяти російській армії. За його словами, може бути лише одна гарна стратегія. І ця стратегія - організований відступ з територій України.

"Єдина добра стратегія для російських військ зараз - масштабний організований відступ. На всіх напрямках. Рекомендую", - написав він в Twitter.

Нагадаємо, раніше ЗСУ знищили російську техніку радіоелектронної розвідки та боротьби, станції зв’язку, понтонна та паромна переправи, вісім складів боєприпасів різного рівня, що значно знизило можливості противника щодо ведення наступальних дій. Крім того, українські захисники звільнили нові території на півдні

Раніше ми писали, що означає пост Михайла Подоляка про приготування для жителів тимчасово окупованих територій. У своїй публікації він звернувся не тільки до жителів Херсонщини, де зараз проходить контрнаступ ЗСУ, але й до тих, хто перебуває у Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.