Президент зауважив, що щедрі умови та пільги розповсюджувалися тільки на нових військовослужбовців
Контракт із ЗСУ для молодих новобранців 18-24, який викликав великий резонанс, допрацюють. Зробити це попросив президент Володимир Зеленський. За його словами, необхідно уникнути дискримінації добровольців, які пішли служити до появи нових умов.
Про це глава держави сказав під час пресконференції на форумі "Україна. Рік 2025". Він зауважив, що в попередній версії контракту не передбачено пільг для тих, хто вже служить.
"Я попросив розібратися з деякими речами, які не спрацювали в тому "Контракті 18-24", - розпові Зеленський.
За його словами, перш за все необхідно врахувати законні інтереси тих захисників 18-24 років, які пішли добровольцями на фронт ще до того, як з’явився цей спецконтракт із щедрими умовами. У початковій його версії, яку нещодавно представило Міністерство оборони, на них такі пільги не розповсюджувалися.
"Вони розберуться з цим, мені пообіцяли", - додав президент.
Програма "Контракт 18–24" стартувала 11 лютого 2025 року та пропонує добровольцям контрактну службу терміном на один рік. В рамках ініціативи передбачена виплата 1 млн грн, з яких 200 тис. грн видають одразу, а решту – під час служби.
Контрактники також отримуватимуть до 120 000 грн щомісячного грошового забезпечення та право на виїзд за кордон після завершення контракту. Водночас, відповідно до закону, військовослужбовці, які підписали річний контракт, звільняються від мобілізації на 12 місяців після його закінчення.
Попри заяви Зеленського, раніше у Міністерстві оборони наголосили, що виплати в 1 мільйон гривень також передбачені для військовослужбовців рядового, старшинського та сержантського складу, які приєдналися до війська ще до запровадження нової програми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.