Комісія ООН: драмтеатр у Маріуполі та вокзал у Краматорську атакувала росія

Читать на русском

Обстріли об'єктів з цивільним населенням були здійснені росіянами свідомо, оскільки не можна було не знати про наявність сотень людей у Драмтеатрі та пологовому у Маріуполі й на вокзалі у Краматорську.

Читать на русском
Напис "діти" не зупинив росію під час атаки на Драмтеатр у Маріуполі
Напис "діти" не зупинив росію під час атаки на Драмтеатр у Маріуполі

Обстріли об'єктів з цивільним населенням були здійснені росіянами свідомо, оскільки не можна було не знати про наявність сотень людей у Драмтеатрі та пологовому у Маріуполі й на вокзалі у Краматорську.

Збройні сили країни-окупанта росії несуть відповідальність за невибіркові атаки на драмтеатр та пологове відділення у Маріуполі, а також відповідальні за ракетний обстріл залізничного вокзалу в Краматорську. Усі ці події сталися весною 2022 року.

Саме до такого висновку дійшла незалежна міжнародна комісія, яка розслідувала обставини російських атак. Також комісари ООН наголосили, що усі ці атаки мали невибірковий характер.

 Атака на драмтеатр у Маріуполі та вокзал у Краматорську

Згідно з документом, який був оприлюднений, комісія провела розслідування обставин нападів, які можуть бути пов'язані з російськими збройними силами, і прийшла до висновку, що більшість атак росіян були свідомими та невибірковими.

"Комісія розслідувала обставини нападів, здійснених або ймовірно здійснених російськими збройними силами, та дійшла висновку, що більшість атак мали невибірковий характер. Зокрема, у таких широко висвітлених випадках, як атака на міський драматичний театр 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя, в результаті якої загинула і була поранена велика кількість людей; напад 8 квітня 2022 року на залізничний вокзал у Краматорську, в результаті чого загинуло 59 і було поранено 92 особи; напад 27 червня 2022 року на торговий центр у Кременчуці, в результаті чого загинула 21 особа і десятки були поранені", - йдеться у документі.

Зазначається, що російські збройні сили не вживали можливих заходів для перевірки присутності цивільних у місцях, які постраждали від обстрілів.

"Сотні цивільних осіб перебували в місцях, що постраждали від обстрілів залізничного вокзалу Краматорська та драматичного театру в Маріуполі. Так само сотні цивільних осіб перебували в житлових районах Чернігова під час нападів 3 березня 2022 року, у результаті чого загинуло щонайменше 20 осіб, а багато інших зазнали поранень", - йдеться у доповіді. 

Атака на пологовий будинок у Маріуполі

Доповідь ООН підтверджує, що росія несе відповідальність за атаку на пологове відділення у Маріуполі, яка сталася 9 березня 2022 року. Комісари ООН зазначили, що постраждала цивільна інфраструктура, зокрема діючі медичні заклади, що свідчить про те, що окупанти не вжили жодних заходів, щоб зберегти людські життя. 

У результаті атаки загинула щонайменше одна вагітна жінка та її ненароджена дитина. Навіть якщо російські збройні сили переслідували військові цілі, статус медичних закладів, що перебувають під особливим захистом, мав би спонукати їх до особливої обережності.

Бомбардування Маріуполя

Комісія проаналізувала можливість того, що бомбардування Маріуполя та облога міста можуть вважатися злочином проти людяності, проте вирішила, що поки не може прийняти такий висновок через відсутність достатніх підстав. 

Оскільки Комісія не мала доступу до Донецької області, в тому числі до Маріуполя, було опитано лише 30 цивільних осіб, які перебували у місті під час облоги та бомбардувань, також були проаналізовані фотографії, відео та супутникові знімки.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Залужний пообіцяв 4-річному українцеві, що він зможе повернутися у вільний Маріуполь вже у 2023 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.