“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Україні низка питань, пов’язаних з обігом зброї, уже тривалий час регулюється різними нормативними документами, але профільного закону і досі немає
Із початком повномасштабного вторгнення РФ питання прийняття відповідного закону, яке було актуальним і раніше, набуло ще більшої значущості. Зокрема, наразі велика кількість громадян – майже 60%, відповідно до опитування, ініційованого МВС та проведеного Міністерством цифрової трансформації у застосунку "Дія", - хочуть мати зброю і вільно її носити.
Як повідомив в інтерв'ю "Укрінформ" заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко, положення про Єдиний реєстр зброї було затверджене наказом МВС №2 від 10 січня 2022 року, зареєстрованим у Мін’юсті 26 січня 2022 року за № 90/37426. За його словами, ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї - від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення, що сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу.
"Буде удосконалено дозвільно-реєстраційну діяльність, автоматизовано процеси формування, видачі та обліку дозвільних документів на зброю та створено відповідні електронні сервіси для громадян і суб’єктів господарювання. Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури", - зазначив Бондаренко.
Він додав, що реєстр наразі перебуває в дослідній експлуатації, процедури і процеси, які автоматизує система, тестуються. Коли будемо вводити Реєстр уже в промислову експлуатацію, відповідно, ми отримаємо сертифікат про захищеність системи від несанкціонованого доступу - так званий атестат відповідності КСЗІ (комплексна система захисту інформації - ред.), який видає Держспецзв’язку.
За словами посадовця, до кінця жовтня буде запущено Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час.
"Роботу у цьому напрямку МВС розпочало вже кілька років тому, і за власною ініціативою - в рамках галузевої програми інформатизації. Наразі ми перейшли вже до активної фази процесу реформування практичної сторони та законодавчого врегулювання цієї сфери і, відповідно, створення сучасної сервісної моделі контролю за обігом зброї в країні", - заявив заступник міністра.
Нагадаємо, Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розраховує, що парламент у найближчі кілька місяців прийме закон про врегулювання обігу зброї в Україні.