Коли робити тест на вагітність

Розповідаємо, як правильно вибрати та зробити тест

Коли робити тест на вагітність

Експрес-тест — найпростіший і найбюджетніший спосіб для жінки щоб дізнатися про вагітність, незалежно від того, планувалася вона чи стала сюрпризом. Такі тести, поряд з презервативами та жуйками, продаються в кожному супермаркеті та аптеці. Нічого складного в тестуванні немає, але якщо не знати правил, то можна отримати необ'єктивний результат. 

Сьогодні розбираємося, коли можна робити тест на вагітність, який краще вибрати і яких правил необхідно дотримуватися. 

Як працюють тести на вагітність?

Всі експрес-тести, незалежно від ціни та "навороченості" працюють за одним принципом. Вони виявляють наявність у сечі хоріонічного гонадотропіну людини. Людською мовою його зазвичай називають просто ХГЛ. В організмі жінки він виробляється лише під час вагітності – його виробляє зовнішня оболонка ембріона. Коли сеча потрапляє на тест, спеціальний реагент вступає у реакцію з гормоном, якщо він є. У такому випадку з'являється плюс або друга смужка. Якщо ХГЛ у сечі немає, а відповідно і вагітності, то реакції не відбувається – тест показує лише одну – контрольну – смужку. 

Тест на вагітність – коли можна робити? 

Перш ніж яйцеклітина прикріпиться до матки, пройде 6-10 днів. Тому робити тест через кілька днів після можливого зачаття немає жодного сенсу. У такому разі коли краще робити тест на вагітність? Оптимально – у перші дні затримки менструації. Якщо до місячних ще багато часу можна зробити експрес-тест через 10-14 днів після дати ймовірного зачаття. Цей варіант також підходить, якщо ви не ведете календар менструації та овуляції або якщо ваш цикл більш довший, або коротший, ніж 28 днів. 

Чим більший термін вагітності, тим вище вміст ХГЛ відповідно тим точніше буде результат тесту.

Чому брешуть експрес-тести на вагітність?

Виробники експрес-тестів на упаковках вказують, що їхня точність — 99%. Це не маркетинговий хід, тести насправді можуть майже безпомилково визначити, чи вагітні ви чи ні. 

Однак навіть вони можуть помилитися, тому є кілька причин: 

  1. Протермінований або бракований тест. Іноді таке трапляється – у таких випадках тест може показати помилковий результат. Тому бажано робити кілька для перевірки або одразу звертатися до гінеколога. 
  2. Ігнорування інструкції -  найпоширеніша причина помилки в результаті. Виробники недарма вказують часові рамки та правила використання. Якщо зробити все неправильно, оцінити результат занадто рано чи занадто пізно може статися прикра помилка. 
  3. Період після пологів, аборту, викидня. Якийсь час після народження дитини або переривання вагітності ХГЛ ще якийсь час залишається в організмі. Тому якщо ваш тест показав дві смужки через кілька тижнів після пологів – це зовсім не означає, що ви знову вагітні. 
  4. Прийом певних препаратів. Деякі ліки можуть знизити рівень ХГЛ в організмі, отже тест покаже помилково-негативний результат. Якщо ви приймаєте сечогінні, антигістамінні або інші препарати, краще підтвердити результат тесту лабораторними аналізами. 
  5. Хвороба. Якщо тест показав позитивний результат, а ви точно знаєте, що не могли завагітніти, це може сигналом до того, щоб відвідати лікаря. Деякі захворювання можуть давати хибнопозитивний результат тесту. 

Ми розібралися, чому може брехати тест на вагітність, коли робити його і як не помилитися читайте в наступному пункті. 

Як правильно робити тест на вагітність?

Правил небагато, всі вони прості, але виконувати їх вкрай необхідно, щоб отримати точний результат. 

  1. Чи є різниця, коли треба робити тест на вагітність? Так! Краще провести його вранці – так концентрація гормонів у сечі буде найвищою. 
  2. Постарайтеся нічого не їсти і не пити перед проведенням тесту. 
  3. Якщо ви хочете отримати відповідь якомога раніше, краще використовувати тест з високою чутливістю. Він підвищує можливість визначити вагітність на більш ранньому терміні. 
  4. Купуйте одразу кілька тестів, щоб можна було перевірити ще раз результат. 

Алгоритм дій такий: 

  1. Дістати тест, уважно прочитати інструкцію. 
  2. Зібрати сечу в ємність і занурити тест до потрібної позначки (якщо це тест-смужка) або підставити тест безпосередньо під струмінь сечі (якщо це струменевий тест). 
  3. Зачекати вказаний в інструкції час, це зазвичай від 3 до 5 хвилин. 
  4. Переглянути результати. Негативний результат - одна смужка, позитивний результат - дві смужки або смужка і плюс у вікні. 

Якщо ви купили тест на вагітність, коли краще робити його – вирішувати вам. Але ми радимо дочекатися 4-5 днів затримки, тоді результат буде максимально об'єктивним. 

Як вибрати тест на вагітність?

Коли  треба робити тест на вагітність, виникає питання: який вибрати? Асортимент величезний, але насправді великої різниці немає. Як ми вже писали раніше, вони працюють за одним принципом. Але можна звернути увагу на такі нюанси: 

  • Вид тесту – смужка або струменевий. Якщо ви плануєте робити тест не вдома, краще зробити вибір на користь другого варіанту. Він не вимагає збору сечі в ємність, тому його легше провести у громадському туалеті чи іншому місці. 
  • Кількість тестів на упаковці. У пачці може бути 1 тест, а також 2 або 3. Перший варіант, звичайно, найдешевший. Але якщо ви плануєте повторити тест або слідкувати за результатами регулярно, варто зробити вибір на користь кількох тестів в упаковці. 
  • Ціна. У цьому випадку найдорожчий не дорівнює - найточніший. 

Висновки

У цій статті ми розповіли все, що необхідно знати про використання експрес-тестів: їхні види, як вони працюють, як вибрати і коли найкраще робити тест на вагітність. Такі тести - зручний спосіб підтвердити або спростувати свої підозри щодо вагітності. 

Якщо тест показав позитивний результат, рекомендуємо найближчим часом звернутися до гінеколога для подальших обстежень. 

Ще більше корисних статей читайте у блозі інформатора

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube