Розповідаємо, як правильно вибрати та зробити тест
Експрес-тест — найпростіший і найбюджетніший спосіб для жінки щоб дізнатися про вагітність, незалежно від того, планувалася вона чи стала сюрпризом. Такі тести, поряд з презервативами та жуйками, продаються в кожному супермаркеті та аптеці. Нічого складного в тестуванні немає, але якщо не знати правил, то можна отримати необ'єктивний результат.
Сьогодні розбираємося, коли можна робити тест на вагітність, який краще вибрати і яких правил необхідно дотримуватися.
Всі експрес-тести, незалежно від ціни та "навороченості" працюють за одним принципом. Вони виявляють наявність у сечі хоріонічного гонадотропіну людини. Людською мовою його зазвичай називають просто ХГЛ. В організмі жінки він виробляється лише під час вагітності – його виробляє зовнішня оболонка ембріона. Коли сеча потрапляє на тест, спеціальний реагент вступає у реакцію з гормоном, якщо він є. У такому випадку з'являється плюс або друга смужка. Якщо ХГЛ у сечі немає, а відповідно і вагітності, то реакції не відбувається – тест показує лише одну – контрольну – смужку.
Перш ніж яйцеклітина прикріпиться до матки, пройде 6-10 днів. Тому робити тест через кілька днів після можливого зачаття немає жодного сенсу. У такому разі коли краще робити тест на вагітність? Оптимально – у перші дні затримки менструації. Якщо до місячних ще багато часу можна зробити експрес-тест через 10-14 днів після дати ймовірного зачаття. Цей варіант також підходить, якщо ви не ведете календар менструації та овуляції або якщо ваш цикл більш довший, або коротший, ніж 28 днів.
Чим більший термін вагітності, тим вище вміст ХГЛ відповідно тим точніше буде результат тесту.
Виробники експрес-тестів на упаковках вказують, що їхня точність — 99%. Це не маркетинговий хід, тести насправді можуть майже безпомилково визначити, чи вагітні ви чи ні.
Однак навіть вони можуть помилитися, тому є кілька причин:
Ми розібралися, чому може брехати тест на вагітність, коли робити його і як не помилитися читайте в наступному пункті.
Правил небагато, всі вони прості, але виконувати їх вкрай необхідно, щоб отримати точний результат.
Алгоритм дій такий:
Якщо ви купили тест на вагітність, коли краще робити його – вирішувати вам. Але ми радимо дочекатися 4-5 днів затримки, тоді результат буде максимально об'єктивним.
Коли треба робити тест на вагітність, виникає питання: який вибрати? Асортимент величезний, але насправді великої різниці немає. Як ми вже писали раніше, вони працюють за одним принципом. Але можна звернути увагу на такі нюанси:
У цій статті ми розповіли все, що необхідно знати про використання експрес-тестів: їхні види, як вони працюють, як вибрати і коли найкраще робити тест на вагітність. Такі тести - зручний спосіб підтвердити або спростувати свої підозри щодо вагітності.
Якщо тест показав позитивний результат, рекомендуємо найближчим часом звернутися до гінеколога для подальших обстежень.
Ще більше корисних статей читайте у блозі інформатора !