Колекціонеру загрожує 10 років в'язниці через любов до таблиці Менделєєва

Це були злочини, вчинені з чистої наївності

Плутоній, радіація, таблиця Менделєєва, ядерний вибух, ядерна реакція, метал, тюрма, строк, суд
Серед вилучених поліцією радіоактивних елементів були уран, ртуть і невеликий зразок плутонію.

Молодий австралійський натураліст намагався зібрати кожен елемент таблиці Менделєєва, проте після отримання плутонію - він потрапив у халепу. Виявилось, що органи влади проти того, аби громадяни збирали певні хімічні елементи. Так, 24-річний Еммануель Лідден у серпні 2023 року спробував вивезти зразки плутонію зі США в квартиру своїх батьків у передмісті Сіднея в Австралії. Про це розповіли його захисники. Тепер молодому чоловікові загрожує тюремний строк, повідомляє IFLScience.

Купив плутоній у приватної компанії

Через плутоній виникло занепокоєння в представників Австралійських прикордонних сил, пожежників і поліції. Лідден і його сім'я були доставлені в лікарню, але не виявили радіаційного отруєння, а їхній будинок також був визнаний "безпечним для перебування людей".

Прокурори стверджували, що називати Ліддена колекціонером неправильно, і що збір таких незаконних матеріалів - створює їхній ринок. Продала зразок плутонію компанія Luciteria з Вашингтона, надіславши його замовнику поштою.

"За деякими винятками, ми можемо доставити зразки елементів у більшість країн швидко та за найдоступнішими цінами", - йдеться на їньому сайті. 

Нині цей елемент значиться як знятий з виробництва, при цьому на сайті додається, що зразок крихітний і в кінцевому рахунку нешкідливий, якщо його не ковтати.

Тримайтеся від цієї ідеї подалі!
Тримайтеся від цієї ідеї подалі!

Плутоній вдома - загроза суду

Загалом серед знайдених у підсудного і вилучених поліцією радіоактивних елементів були збіднений уран, ртуть і невеликий зразок плутонію. Зрештою Ліддену пред’явлено звинувачення згідно із Законом Австралії про нерозповсюдження ядерної зброї. Хлопцеві загрожує до 10 років позбавлення волі.

Хоча він визнав себе винним у звинуваченні, його адвокати описують його як невинного колекціонера і ботаніка, який також захопленим колекціонуванням марок і монет.

"Він не імпортував і не володів цими предметами з будь-яким зловісним наміром. Це були злочини, вчинені з чистої наївності. Це був прояв самозаспокійливого відходу в колекцію, це могло бути що завгодно, але в цьому випадку він зачепився за колекцію періодичної таблиці", - заявив адвокат підсудного.

Лідден втратив роботу машиніста після того, як розповів своєму роботодавцю про розслідування, і зараз працює в ресторані швидкого харчування. Остаточний вирок щодо нього суд винесе 11 квітня 2025 року.

Плутоній є результатом ядерної реакції

Як повідомляє вільна енциклопедія, плутоній (Pu) - сріблясто-білий радіоактивний метал групи актиноїдів, теплий на дотик через свою радіоактивність. У природі він зустрічається в дуже малих кількостях - в уранітовій смолці й інших рудах урану та церію. Проте у значній кількості його одержують штучно - саме під час ядерни випробувань. Як зазначає енциклопедія, саме у такий спосіб в атмосферу вже було викинуто п'ять тонн плутонію.

Що не так з ідеєю - зібрати таблицю Менделєєва

Періодична система Менделєєва - це система всіх відомих елементів, від водню до оганессона. Хоча зібрати всю її - навіть якщо деякі з елементів існують лише мікросекунди перед розпадом - може здатися крутою ідеєю, влада та угоди про розповсюдження ядерної зброї це забороняють! Особливо коли справа доходить до радіоактивних елементів наприкінці таблиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube