Операційну систему чекає чимало змін
Microsoft провела повноцінну презентацію, повністю присвячену нової Windows 11.
Розглянемо все, що тепер відомо про нову операційну систему, разом з Інформатором .
Windows 11 отримає чимало змін, і торкнеться це не тільки зовнішнього вигляду, але і вимог до «заліза». Деякі компоненти інтерфейсу попередніх версій розробники прибрали, визнавши їх непотрібними, а сам зовнішній вигляд був сильно перероблений.
Розглянемо все по порядку
На старті презентації організатори представили відео, в якому показали основні оновлення в операційній системі. Варто звернути увагу на те, що кнопка «Пуск» тепер буде по центру панелі заду, як і інші інструменти. Також з'явиться окрема панель віджетів. Microsoft Store також змінили, а працювати з декількома моніторами буде значно простіше.
«Живі плитки» зі стартового меню зникли, а на їхньому місці з'явився список додатків, які є на пристрої. Його можна налаштовувати, змінюючи кількість і тип іконок, які там виводяться.
Вікна програм у новій ОС тепер матимуть закруглені кути. Багато елементів також отримали м'які тіні і напівпрозорість.
Оновлення для Windows 11 будуть на 40% менше, ніж у попередній версії. Крім цього, встановлюватися вони будуть у фоновому режимі.
Розробники приділили окрему увагу фоновим завданням, і тепер вони працюють значно швидше і ефективніше, ніж було раніше.
Автори операційної системи також пообіцяли, що Windows 11 стане «найбільш захищеною ОС» від Microsoft.
Панель завдань також поміняли, і вона відрізняється навіть від злитої в мережу попередньої збірки. На ній з'явиться і смужка пошуку, яку додали до Windows 10X.
З'явиться в системі і нова функція Snap Layouts. Вона призначена для швидкого переміщення будь-якого вікна у потрібну область на екрані.
Інша функція, Snap Group, дозволяє об'єднати кілька додатків в одну групу, щоб на них було простіше переключатися. Опція також буде запам'ятовувати розташування вікон на екрані.
Користувачі зможуть додавати і «облаштовувати» відразу кілька робочих столів. Тепер для цього є окрема вкладка в панелі завдань.
Функція Microsoft Teams тепер буде вбудована прямо в ОС, і відкрити її можна буде з панелі завдань. При натисканні буде відкриватися невелике вікно, в якому можна швидко вибрати потрібний контакт та зателефонувати йому.
У додатку Teams можна виконувати як голосові, так і відеодзвінки, включаючи групові. Звичайний годинник також нікуди не пропав.
Windows 11 принесе з собою і можливість персоналізувати сторінку віджетів. На презентації представили і кілька нових інструментів, яких не було у попередній зборці. Серед них «Календар», «Пробки», «Фото» та «Список справ». Також з'явилася кнопка «додати віджет», якої раніше також не було.
Віджети зможуть використовувати алгоритми машинного навчання, щоб підбирати контент саме під користувача.
Розробники також показали роботу Windows 11 на планшетах. Положення додатків буде автоматично підлаштовуватися, якщо користувач перевертає пристрій. Можна також використовувати жести, має «плаваючу» клавіатуру і підтримку голосового введення.
Система підлаштовується під планшети для «зручних торкань» на іконки. Деякі стілуси, в той же час, отримають тактильний зворотній зв'язок.
Також змінили дизайн Microsoft Store. Тепер там ще є інтеграція декількох стрімінгових сервісів. Встановлювати програми можна буде прямо з браузера, не переходячи в магазин.
Windows 11 зможе підтримувати функцію Auto HDR. Вона активує підвищений динамічний діапазон в іграх. Система схожа на ту, що використовується в Xbox Series X | S. Її буде підтримувати безліч ігор, але працювати буде тільки на пристроях, сумісних з HDR. Завдяки цьому, і деяким іншим змінам, нову ОС назвали «найкращою Windows для ігор».
У новій операційній системі буде технологія DirectStorage. Це механізм для прискорення передавання даних, який буде завантажувати контент з ігор до відеокарти, не включаючи до цього процесу центральний процесор. Для роботи з технологією потрібен флеш-накопичувач типу NVMe SSD та спеціальні драйвери. Пристрої, оптимізовані для технології, матимуть спеціальну наклейку.
У додатку Xbox в новій системі з'явиться інтегрований сервіс підписки Game Pass і xCloud для «хмарного геймингу».
Розробники додатків зможуть отримувати до 100% від прибутку в тому випадку, якщо вони будуть вводити свою платіжну систему. Розробники зможуть вирішити, чи хочуть вони віддавати якийсь відсоток компанії, чи ні.
Windows 11 зможе підтримувати Android-додатки. Їх можна буде знайти прямо у Microsoft Store, а покупка буде проводитися через Amazon Appstore. Щоб користувачі могли їх запускати, Microsoft домовилася про партнерство з Amazon.
Додатки для Android можна буде закріпити на панелі завдань. Працювати з ними можна буде так само, як і з іншими програмами.
Дата і деталі виходу Windows 11
Системні вимоги Windows 11
Трейлер нової операційної системи
Повний запис трансляції
Нагадаємо, що капіталізація Microsoft нещодавно подолала позначку у два трильйони доларів,хоч і ненадовго.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .