“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Київрада також ухвалила звернення до президента, парламенту та уряду "з вимогою дотримуватися Конституційних гарантій прав місцевого самоврядування". А саме — щоб виконавчий орган Київради очолював міський голова
Київрада звернулася до президента, Верховної ради та Кабміну з вимогою повернути міському голові права подавати кандидатури на призначення та звільнення голів районів міста Києва. Ситуація, коли таких повноважень у Кличка немає, створює "розбалансування влади і внесення хаосу в управління столицею".
Про це йдеться в ухваленому Київрадою зверненні, опублікованому на сайті КМДА. В ньому також міститься заява мера Віталія Кличка.
"Нині ж ситуація така, що повноваження в одних, а відповідальність тільки на мері міста. В результаті цього ми вже бачимо ознаки розбалансування влади і внесення хаосу в управління столицею. І це тривожні дзвіночки для всієї країни. Переконаний, в ситуації війни всі мають працювати спільно! Без політичних протирічь і боротьби. Тільки в нашій єдності, обʼєднанні зусиль усіх- влади на різних рівнях, суспільства, наших героїчних ЗСУ - запорука нашої перемоги", - прокоментував звернення Кличко.
Також Київрада 15 червня ухвалила звернення до президента, парламенту та уряду "з вимогою дотримуватися Конституційних гарантій прав місцевого самоврядування". А саме — щоб виконавчий орган Київради очолював міський голова, "як це є за законом про столицю і рішенням Конституційного Суду 2001 року".
"Адже 90% повноважень міської адміністрації — це повноваження органів місцевого самоврядування. І тільки міська рада має право контролювати виконання цих повноважень! Вони не можуть бути делеговані іншим органами влади", - йдеться у зверненні
У день захисту дітей, 1 червня, у Деснянському районі столиці сталася прикра трагедія. Через чергову ракетну атаку росіян від уламків ракети загинули люди біля лікарні, а причиною стало закрите під час повітряної тривоги укриття.
Столичний мер Віталій Кличко почав шукати винних у загибелі мешканців столиці, "перевівши стрілки" на глав районів й заявив, що кошти, виділенні на укриття, вони застосували неефективно.
Наступного дня, 2 червня, Кличко опублікував відразу декілька дописів, у яких фактично звинуватив представників "Слуг народу" у недбалості в роботі. Він водночас зазначив, що з десяти голів районів, дев'ять - представники провладної партії, тобто, до призначення яких він стосунку не мав.
Кличко тоді наголосив, що на облаштування укриттів з бюджету Києва скерували 1,2 млрд грн. Транші надходили у 2022 і 2023 роках у розпорядження голів столичних районів.
На думку мера Києва, керівники районів не виконали завдання щодо облаштування укриттів, тому найближчим часом влада міста проведе ретельну перевірку освоєння котів, результати якої стануть доступними громадськості й за її підсумками порушуватимуть питання щодо відсторонення очільників районів від займаних посад. Водночас Кличко наголосив, що провина за загибель киян є спільною, додавши, що і він, як мер Києва, теж винен у трагедії, що сталася, але ще раз акцентував, що частина відповідальності є на головах районів. Які, на думку Кличка, не є окремими "князівствами" й не можуть нехтувати своїми обов'язками.
Після інциденту прямо свою вину визнав лише сторож, який вчасно не відчинив укриття.