На думку супротивників цієї ініціативи, є більш гідні особистості, ніж Ніна Матвієнко
Ще 11 жовтня 2023 року, за три дні після смерті видатної української співачки Ніни Матвієнко, на сайті Київської міської державної адміністрації з'явилася петиція. Автор петиції запропонував перейменувати вулицю Лєскова у Києві на честь Ніни Матвієнко. На цей час петицію підписали понад півтори тисячі людей. Проте таку ініціативу підтримали не всі.
Автором петиції виступив Данило Василинюк.
«Прошу перейменувати вулицю росіянина Лєскова на честь видатної співачки та акторки України Ніни Матвієнко. Ніна Митрофанівна заслужила на вулицю у самому центрі Києва».
Проте нещодавно один український блогер у своєму Телеграм-каналі висловився проти перейменування вулиці на честь Ніни Митрофанівни. На думку блогера, є більш гідні особистості.
«Підтримуєте? Я – ні.
Натомість пропоную створити петицію щодо перейменування цієї вулиці на честь Гліба Валерійовича Бабіча – українського поета (написав понад 500 віршів та пісень), блогера, учасника російсько-української війни, співзасновника волонтерської ініціативи «Res_Publica, до 2019 року – командира взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, після 24 лютого 2022 року – військовослужбовця Сил територіальної оборони. Який геройські загинув 28 липня 2022 року неподалік від Ізюма.
Ми під час війни будемо називати вулиці на честь співачок (та ще й з дуже неоднозначною репутацією) чи все ж таки на згадку про талановитих митців та воїнів, які віддали своє життя за Україну? Якщо згодні, прошу підтримати та розповсюдити».
Ніна Матвієнко – володарка унікального вокалу, іміджу, особистісних якостей. Вона здобула широку популярність ще в СРСР. Її пісні «Квітка-душа», «Полюбила», «Ой, летіли дикі гуси», «Сизокрилий голубоньку», «Золотослов» співала вся Україна. В 1978 році Ніна Матвієнко стала Заслуженою артисткою України. А через сім років їй надали звання Народної артистки.
Після смерті артистки теплі слова та спогади опублікували чи не всі представники шоу-бізнесу. Не промовчав і казкар, колишній учасник київського гурту «Вій», шоумен Сашко Лірник. Він подякував Ніні Митрофанівні за голос та пісні, але згадав, що в останні 20 років Ніни Митрофанівни почалися розлади у психіці.
Наприклад, за словами Лірника, Ніна Матвієнко розказувала, що в Софіївському соборі у Києві відкопали гробницю княгині Ольги і приховали її від людей. Княгиня виявилась живою і спала тисячу років в домовині, наповненій медом. А як її розбудили, то вона почала проповідувати і навчати. Тільки невелике коло обраних має доступ до цієї великої істини і таємниці. І Ніна Митрофанівна долучена до цього сакрального дійства, стала однією з обраних.
І таких випадків було багато. Лірник упевнений, що Ніна Матвієнко стала жертвою психологічної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.