Влада КНР прокоментувала затримання СБУ в Києві батька та сина, які намагалися незаконно вивезти до Китаю секретну документацію на український ракетний комплекс RK-360MC Нептун
Речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін повідомила, що Пекін наразі вивчає інформацію про затримання двох громадян КНР в Україні. Вони підозрюються у спробі нелегального вивезення секретних технологій ракетного комплексу. У разі підтвердження фактів Китай пообіцяв захищати права своїх громадян у межах закону.
"Якщо підтвердиться, що ці особи є громадянами Китаю, ми будемо захищати їхні законні права і інтереси відповідно до чинного законодавства", - заявила Мао Нін на брифінгу.
За даними української Служби безпеки, контррозвідка затримала в Києві двох громадян Китаю, які намагалися незаконно вивезти до КНР технічну документацію ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун". Один із них - 24-річний колишній студент київського технічного університету, який залишився в Україні після відрахування у 2023 році через академічні проблеми. Інший - його батько, що проживає в Китаї, але регулярно приїжджає в Україну для координації шпигунської діяльності.
Колишній студент намагався отримати секретні матеріали щодо виробництва ракетного комплексу, звернувшись за допомогою до українця, пов’язаного з оборонними розробками Збройних сил. Оперативники затримали агента "на гарячому" під час передачі документів, після чого заарештували і його батька, який мав на меті переправити відомості китайським спецслужбам.
Під час обшуків вилучено мобільні телефони з доказами координації їхніх дій. Обом оголошено підозру за статтею 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Зловмисникам загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Контррозвідка запобігла терористичному акту, який планувала завербована російськими спецслужбами мешканка Рівненської області. Жінка збиралася підірвати один із популярних серед місцевих і туристів готелів.
Також у Сумах затримано колишнього підполковника запасу, який шпигував на користь ФСБ. Він намагався створити агентурну мережу серед українських військових біля лінії фронту, використовуючи свої колишні зв’язки в армії.
Крім того, викрито змову агентів ФСБ, які планували підірвати автомобіль бійців полку "Азов" за допомогою саморобного вибухового пристрою, дистанційно керованого через приховану камеру. Зловмисники неодноразово мали проблеми з законом.