У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Посол Китаю в ЄС пояснив, що світ некоректно зрозумів риторику Пекіну щодо "дружби без обмежень" з росією
Посол Китаю в Євросоюзі Фу Цун заявив, що його країна ніколи не була на боці росії у війні з Україною. Китай не надає Москві військової допомоги та не визнає російськими окуповані території України, зокрема Крим і регіони Донбасу.
Про це Фу Цун сказав в інтерв’ю виданню The New York Times. Таку заяву він зробив якраз напередодні європейської дипломатичної місії в Пекіні.
За його словами, Китай не засудив російське вторгнення в Україну, оскільки зрозумів заяви рф про оборонну війну проти НАТО. І вважає, що "справжні причини складніші", ніж кажуть західні лідери.
Фу Цун також прокоментував заяву Москви та Пекіна про "безмежну дружбу", яку вони зробили ще у лютому 2022 року. Він пояснив, що не треба надавати великого значення цій заяві.
"Дехто навмисне неправильно тлумачить цю заяву. Тому що існує так звана "безмежна" дружба або відносини. Дружба без обмежень - це всього лише риторика", - сказав посол.
Водночас Цун наголосив, що Китай ніколи не визнавав окупацію Криму, Донбасу та інших українських територій. Ці землі - українські, а не російські. До того ж, росія ніколи не отримувала і не отримає від Пекіну воєнної допомоги, яку могла б використати проти України.
Як відомо, до Китаю 5 квітня з триденною робочою поїздкою прибули президенти Франції Еммануель Макрон і Урсула фон дер Ляєн з Європейської комісії. Фу Цун дав це інтерв'ю того ж дня, чітко посилаючи сигнал: партнерство з Євросоюзом для нас важливіше, ніж з росією.
Як відомо, Китай намагається бути посередником між путіним і цивілізованим світом у питанні завершення війни в Україні. Але до китайського мирного плану є багато питань і зауважень. Зокрема, він визначає окуповані українські землі російськими. Передбачається, що наступні три дні розмова лідерів Китаю та двох офіційних осіб з ЄС буде присвячена цьому питанню.
На думку військового експерта Жданова, Китай завжди буде діяти виключно у рамках своїх інтересів. Саме тому ця країна виступає за переговори, а також продовжує підтримувати звʼязок з країною-терористом, зокрема - проводити спільні військові навчання.
Як повідомляв Інформатор, тиждень тому на засіданні ООН Китай виступив проти розміщення російської ядерної зброї в Білорусі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.