За словами нардепа, у теперішній версії законопроєкта відкинули можливість отримувати множинне громадянство з 33 країнами Європи
Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства в Україні. Однак народний депутат від партії "Європейська солідарність" та ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович вважає, що в законопроєкті закладені антиукраїнські норми. За його інформацією, проєкт закону також набуває чинності в пакеті з іншим "відверто антиконституційним законом".
Про заяву В'ятровича повідомила народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Софія Федина у своєму Telegram-каналі. Володимир В'ятрович наголосив, що законопроєкт дозволяє більшості іноземців, які набуватимуть українське громадянство, не складати до цього іспити з української мови, історії України та основ Конституції.
"Наївно вважати, що цю антиукраїнську норму пхають уже вдруге лише для того, щоб вилучити в другому читанні", - заявив він.
Також В'ятрович зазначив, що в попередній версії законопроєкту був перелік 33 держав Європи та Великої Сімки, з якими українці могли б мати множинне громадянство, однак у теперішній версії цю норму відкинули. Водночас законопроєкт набуває чинності, за словами В'ятровича, лише в пакеті з антиконституційним законом, який ділить українських громадян "на сорти": ті, хто матимуть інше громадянство, не зможуть обіймати державні посади.
"Нам пропонують голосувати за кота в мішку, а список країн ухвалювати колись окремим законом", - наголошує нардеп.
Верховна Рада України 17 грудня проголосувала у першому читанні за основу законопроєкту №11469 про введення інституту множинного громадянства. За прийняття рішення віддали голоси 247 народних обранців.
Законопроєкт щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України на початку серпня 2024 року зареєстрував президент Володимир Зеленський. Він і є автором документа.
Множинне громадянство допускатиметься у випадках:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.