Кіт в мішку: нардеп В'ятрович розкритикував законопроєкт про множинне громадянство в Україні

За словами нардепа, у теперішній версії законопроєкта відкинули можливість отримувати множинне громадянство з 33 країнами Європи

В'ятрович, Верховна Рада, законопроєкт
Володимир В'ятрович попередив, що іноземцям не потрібно буде складати іспити щодо знань української мови, історії та Конституції. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства в Україні. Однак народний депутат від партії "Європейська солідарність" та ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович вважає, що в законопроєкті закладені антиукраїнські норми. За його інформацією, проєкт закону також набуває чинності в пакеті з іншим "відверто антиконституційним законом". 

Про заяву В'ятровича повідомила народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Софія Федина у своєму Telegram-каналі. Володимир В'ятрович наголосив, що законопроєкт дозволяє більшості іноземців, які набуватимуть українське громадянство, не складати до цього іспити з української мови, історії України та основ Конституції. 

"Наївно вважати, що цю антиукраїнську норму пхають уже вдруге лише для того, щоб вилучити в другому читанні", - заявив він. 

Також В'ятрович зазначив, що в попередній версії законопроєкту був перелік 33 держав Європи та Великої Сімки, з якими українці могли б мати множинне громадянство, однак у теперішній версії цю норму відкинули. Водночас законопроєкт набуває чинності, за словами В'ятровича, лише в пакеті з антиконституційним законом, який ділить українських громадян "на сорти": ті, хто матимуть інше громадянство, не зможуть обіймати державні посади. 

"Нам пропонують голосувати за кота в мішку, а список країн ухвалювати колись окремим законом", - наголошує нардеп.

Верховна Рада України 17 грудня проголосувала у першому читанні за основу законопроєкту №11469 про введення інституту множинного громадянства. За прийняття рішення віддали голоси 247 народних обранців.

Множинне громадянство в Україні

Законопроєкт щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України на початку серпня 2024 року зареєстрував президент Володимир Зеленський. Він і є автором документа.

Множинне громадянство допускатиметься у випадках:

  • набуття дитиною громадянства України та іншої держави за народженням;
  • набуття дитиною громадянства усиновлювачів-іноземців;
  • набуття громадянином України іншого громадянства через шлюб з іноземцем;
  • автоматичне набуття іншого громадянства громадянином України через законодавство іншої держави без отримання підтверджуючого документа;
  • спрощене набуття громадянства України іноземцями з держав, включених до відповідного переліку;
  • набуття громадянином України громадянства держав, громадяни яких отримують українське громадянство у спрощеному порядку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube