Спільнота «Зберегти Квіти України» бере на себе зобов’язання зібрати необхідні кошти
На 10 квітня 2023 призначено засідання, на якому забудовник вимагає у архітектора Миколи Левчука 300 тисяч грн відшкодування своїх судових витрат. Рішення про остаточну суму ухвалюватиме колегія суддів, яка винесла попереднє рішення на користь забудовника. Між тим архітектор Левчук планує оскаржувати це рішення у Верховному Суді.
Спільнота «Зберегти Квіти України» бере на себе зобов’язання зібрати необхідні кошти. Як тільки суд затвердить суму, відкриють цільовий збір, аби дати можливість архітектору продовжити боротьбу.
“Коли пан Левчук тільки озвучив намір захищати будівлю Квітів у суді, з різних боків доносилися натяки, що архітектора «роздягнуть», якщо він таки наважиться на цей судовий процес. Проте Квіткова спільнота була налаштована рішуче і, спираючись на потужну підтримку спільноти, пан Левчук пішов до суду. Що цікаво, після того, як виграв першу інстанцію, забудовник притримав вимогу про відшкодування судових витрат. Чому? Бо зробив відчайдушну спробу «домовитися по-хорошому», зателефонувавши доньці архітектора. Він озвучив, що компанія не має намірів відмовлятись від своїх планів і рекомендує домовитись. Наразі ж, забудовник очевидно махнув рукою і вирішив йти перевіреним шляхом — таки «роздягнути» архітектора, сподіваючись, що той зламається, і не наважиться піти до Верховного Суду. От тільки забудовник не врахував рішучості пана Левчука і Квіткової спільноти. Перші два суди забудовник виграв традиційними методами — навалою сміховинних аргументів та непідтвердженими «доказами». Але Верховний Суд — зовсім інша історія, ці методи там не спрацюють”, - пишуть на сторінці спільноти “Зберегти Квіти України”.
Скандал довкола будівлі «Квіти України», що розташована за адресою вулиця Січових Стрільців, 49 у Києві, розгорівся влітку 2021 року. Тоді будівлю обгородили парканом і почали готувати до реконструкції. У липні 2021 року будівельники почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону. На місце прибули активісти, які зруйнували паркан і зупинили роботи.
Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив власнику будівлі «Квіти України» демонтаж на час судового процесу щодо порушення немайнових авторських прав архітектора. Департамент охорони культурної спадщини будівлю «Квіти України» до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва, а Міністерство культури та інформаційної політики — до реєстру державних пам’яток. Це заборонило її повне або часткове знесення і перебудову.
У грудні 2022 року Окружний адміністративний суд міста Києв позбавив будівлю «Квіти України» охоронного статусу. У березні 2023 року Апеляційний суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора будівлі «Квіти України».
За даними розслідування «Слідство інфо», яке було опубліковане у серпні 2021 року, співвласник будівлі «Квіти України» Олексій Пишний має два російських паспорти. Також він кілька років вів бізнес у росії, який отримував державні гроші з російського бюджету. Сам Пишний у коментарі «Слідству.Інфо» категорично заперечив будь-які зв’язки з росією. За даними «Слідство.Інфо», на місці “Квітів України” власники хотіли побудувати торгівельний центр з підземним паркінгом.
Як раніше повідомляв Інформатор, після того, як на сайті Київради з’явилась петиція “Про організацію роботи щодо завершення будівництва 11 житлових комплексів замовником, яких виступає ПрАТ "ХК"Київміськбуд", компанія дала свою офіційну відповідь. У ній вона розповідає, які об’єкти були добудовані та здані в 2022 році, а також про труднощі, які її спіткали. Та зазначає, що для закінчення будівництва не вистачає 1,7 млрд грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.