Шахраї вкрали понад 18 мільйонів гривень
Кіберполіція України провела обшуки у Херсонському СІЗО, в ході яких розкрила масштабну схему фішингу. Використовуючи підроблену сторінку доставки торгового онлайн-майданчику, зловмисники отримували від потерпілих реквізити їхніх банківських карток і надалі привласнювали гроші. При цьому шахраї перебували під вартою в слідчому ізоляторі.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Департамент кіберполіції .
Організував схему 20-річний чоловік, який зараз перебуває під вартою в слідчому ізоляторі. Він залучив до схеми своїх співкамерників, які займалися пошуком потенційних потерпілих. Вони реєструвалися на торговому онлайн-майданчику. Для здійснення платежу або для продажу товару зловмисники відправляли постраждалим посилання на фішингові сторінки, де люди залишали реквізити своїх банківських карт. Решта членів групи за допомогою різних платіжних систем оформляли перекази грошей з банківських карток потерпілих на підконтрольні організатору рахунки. Від їхніх дій постраждали громадяни України, Іспанії, Португалії, Сінгапуру, Австралії та інших країн, а загальна сума, яку вдалося вкрасти, перевищила 18 мільйонів гривень.
Працівники поліції провели 24 обшуки в слідчому ізоляторі і в будинках фігурантів. Вилучено комп'ютерну техніку та мобільні телефони. Учасників угруповання затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Наразі дев'ятьом фігурантам оголошено про підозру за ст. 255 (Створення, керівництво злочинною організацією, а також участь в ній), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.
Співзасновник українського банку Monobank Олег Гороховський пізніше уточнив, що зловмисники представлялися службою безпеки Monobank.
"Співробітники Харківського управління кіберполіції прийшли в гості до «служби безпеки» монобанку, що знаходиться у Херсонському СІЗО. В ході візиту виявилося, що за цією ж адресою знаходиться також «служба безпеки» Привату, Ощад і НБУ.«Колеги» працювали один з одним в тісному контакті, обмінювалися досвідом та напрацюваннями. Разом, за даними слідства, вони «напрацювали» не менше 18 мільйонів гривень. Операція пройшла за нашоого активного сприяння. Треба сказати, що підрозділ кібербезпеки монобанку кращий в країні. Очолює його божевільний хакер і ентузіаст своєї справи з позивним «Монстр». Ми ж ласкаво називаємо його «Психом». Монстр великий друг кіберполіції, з його допомогою спійманий і знешкоджений не один десяток негідників", - зазначив він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут .