Катерина Кістень: Українські актори самі створили свою меншовартість

Відома актриса про хороших руських та про враження від зйомок з російськими акторами

Катерина Кістень
Яке питання виявилося найскладнішим для Катерини Кістень?

Українська акторка Катерина Кістень, відома за скетчкомом та серіалом «Коли ми вдома», серіалом «Слуга народу», за десятками художніх фільмів, поспілкувалася з журналісткою Аліною Доротюк. Розмова відбулася завдяки сучасним технологіям, оскільки Катерина зараз перебуває у Стокгольмі. Акторка розповіла про свій досвід роботи з російськими колегами, як і чому в українських акторів міг виникати комплекс меншовартості, а також про те, як їй доводиться спілкуватися з росіянами у Швеції.

Катерина Кістень казала: її дратує те, що в Україні знімають росіян, відбираючи тим самим у талановитих українських акторів хліб і роботу. Оця меншовартість, наскільки вона була відчутною до повномасштабного вторгнення? Чому так відбувалося? І чи зможемо ми відійти від того зараз?

«Щодо меншовартості… Я спостерігала за поведінкою деяких російських акторів. Це було на прикладі, коли тебе знімають великим планом, а навпроти має сидіти твій партнер по фільму. Коли ти дивишся на нього, твоя гра набагато переконливіше, ніж коли ти дивишся в порожнечу. Ось мій російський партнер чудово відіграв свою роль, а потім пішов пити каву. Це багато про що говорить. Але партнери були різні. У творчому сенсі у когось із них можна було вчитися, але тут питання меншовартості, воно було побудовано спочатку процесу. Я маю на увазі сам процес, коли продюсер є росіянин, вони дають гроші на цей фільм, потім на їхніх каналах його показують, вони вибирають, хто буде грати головні ролі, і це вже по факту вирішено. І наші компанії з цим погоджуються. І коли приїжджає той актор, у нього спеціальний вагончик, спеціальний райдер, а ти, як ішак, працюєш без перерви, а у нього по графіку обід… Оце і створювало відчуття меншовартості. Але, я думаю, тут була і наша велика провина, бо ми сприймали це. Якщо ти так робиш, ти сам створюєш цю ієрархію».

Тут була і наша велика провина
Тут була і наша велика провина

 

Чи станете Катерина Кістень  у кадр з «хорошим руським»?

«Не знаю. Зараз скажу, що ні. А що буде зі мною через 15 років, я не знаю».

П'ять років тому акторка сказала в інтерв'ю, що за мільйон доларів вона знялася б у російському фільмі. Наскільки зараз змінилася думка акторки?

«Я навіть згадати не можу, чому я так казала. Хто б мені запропонував той мільйон? Зараз це питання не грошей, а мого ставлення до росіян. Для мене це зараз дуже складне питання. У Стокгольмі я багато спілкуюся з людьми, які приїхали з росії, які давно переїхали. Тому що корабель між Стокгольмом та Санкт-Петербургом їздив часто. Тому тут більше росіян, ніж українців. Я скажу, що це люди, що називається, “хороші руськи”. Вони, по-перше, страждають тут більше, ніж ми. Вони всі відчувають, що несуть за те, що відбувається, внутрішню відповідальність. Я бачу їхні очі та не можу людині сказати: ти, руський, і так далі. На людському рівні я так не можу. Я дуже поважаю тих росіян, які виїхали, які не підтримують, які висловлюють чітку позицію. На жаль, це величезна країна, в якій одиниці роблять протести, а вона сама ці одиниці перемелює. І тому вимагати від цих одиниць вийти з плакатом на площу, це рівноцінно означає “вбий себе”.

У Стокгольмі я багато спілкуюся з людьми, які приїхали з росії
У Стокгольмі я багато спілкуюся з людьми, які приїхали з росії

 

Акторка навіть навела цікаву аналогію.

«Колись ми намагалися створити у нас в Києві акторську профспілку. Тобто союз акторів, які будуть дотримуватися певної фінансової планки. Щоб наша ця спільнота тримала рівень. Не протрималася ця історія. Грубо кажучи, ми домовилися на 500, а хтось пійшов за 450. А решта стоять, яку дурні, за 500. Це до того, що якщо одні тримають позицію, а більшість не тримає, то самі розумієте. Звісно, зараз я не буду зніматися ні за мільйон, ні за 10 мільйонів. Питання в іншому: зараз це не на часі. Я не за Cancel Russian culture, я за Cancel Russian culture на даному етапі. Якщо є рідні брати чи сестри, і одного з них постійно голосно чути, він має крутий характер. А інший – мовчазний. От у мене враження, що ми були у ролі мовчазного. Але зараз тому мовчазному дали право сказати. Зараз час, коли ми маємо говорити, а нас мають слухати».

 

Раніше інформатор повідомляв, чому музикант Сергій Бабкін припинив спілкування з російськими родичами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube