Катастрофа МАУ: постраждалі країни очікують туристичного ваучера, від Ірану на новий раунд переговорів

Читать на русском

Катастрофа рейсу Тегеран - Київ увійшла до 50 найбільших катастроф в історії авіації

Читать на русском
Катастрофа МАУ: постраждалі країни очікують туристичного ваучера, від Ірану на новий раунд переговорів

Катастрофа рейсу Тегеран - Київ увійшла до 50 найбільших катастроф в історії авіації

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи МАУ очікує запрошення від Ірану на новий раунд переговорів. До складу групи входять Україна, Канада, Швеція та Британія.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в інтерв'ю "Радіо Свобода",передає Інформатор

Так, впродовж майже 18 місяців Іран відмовляється надати відповіді на питання з причини трагедії, а останній звіт Канади очікувано розкритикував. Прем'єр-міністр Канади у своїй передмові до звіту вказав, що якщо переговори з Іраном не призведуть до прийнятного результату, тоді будуть застосовані інші доступні варіанти, включаючи звернення до Міжнародного суду.

"Півтора роки тому, як тільки сталася трагедія, Україна миттєво повідомила Ірану про правову суперечку, і паралельно була сформована коаліція постраждалих країн, в якій Україна була призначена представником. Під час останнього раунду переговорів з Іраном ми передали колективну юридичну претензію, в якій чотири країни чітко виклали весь перелік порушень міжнародних конвенцій, які,на нашу думку, вчинила іранська сторона. Тобто вже чотири ідентичні юридичні претензії на столі у іранської сторони", - заявив Єнін.

Згідно з конвенцією Іран зобов'язаний запросити Україну на переговори для врегулювання цієї суперечки.

"Ми розглядаємо саме переговори як єдиний актуальний на сьогоднішній момент інструмент з врегулювання цієї ситуації. Тобто м'яч на стороні Ірану. Після виборів президента цієї країни можна очікувати завершення формування нового іранського уряду в другій половині вересня, і тоді будемо очікувати запрошення нас усіх до Тегерану на новий раунд переговорів", - уточнив Єнін.

Зазначимо, раніше ці країни висунули Ірану низку вимог:

  • визнати вчинення неправомірних дій і надати повний звіт про обставини, які призвели до знищення літака МАУ.
  • Іран також повинен принести публічні вибачення,
  • повернути  вкрадені речі жертв,
  • забезпечити прозорість розслідування,
  • надати справедливу компенсацію матеріальних збитків.

Нагадаємо, 8 січня в Ірані розбився літак «МАУ» який виконував рейс за маршрутом Тегеран - Київ. Загинули 176 осіб. На борті Boeing 737 перебувало 11 громадян України, серед яких -  9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.

Крім того, Україна отримає детальну інформацію про розслідування справи в Ірані. У справі про катастрофу українського літака в Ірані звинувачення  пред'явлені 10 іранським чиновникам.

Також Інформатор писав, що розшифровка самописців підтвердила втручання в роботу літака МАУ .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.