Касирка «Ощадбанку» вкрала гроші пенсіонера з інвалідністю: чи повернули йому заощадження

Читать на русском

У липні 2013 року суддя районного суду Одеської області з’ясовувала, чи дійсно касирка залишила чоловіку на згадку лише ощадну книжку та що трапилося з його грошима

Читать на русском
Касирка «Ощадбанку» вкрала гроші пенсіонера з інвалідністю: чи повернули йому заощадження
Пенсіонер вимагав повернути свій вклад

У липні 2013 року суддя районного суду Одеської області з’ясовувала, чи дійсно касирка залишила чоловіку на згадку лише ощадну книжку та що трапилося з його грошима

У лютому 2006 року чоловік відкрив у відділенні «Ощадбанку» на Одещині депозитний рахунок. Коли прийшов час забирати гроші, виявилося, що їх там вже давно немає. А касирка, яка не один рік дивилася чоловіку в очі, забрала кошти собі та звільнилася.

Спочатку чоловік поклав на рахунок 10 тисяч гривень. Одразу в касі йому видали ощадну книжку із номером рахунку, печаткою банку та підписом контролера.

З дня відкриття депозитного рахунку по жовтень 2009 року йому щомісячно нараховувались проценти. По закінченню строку вкладу чоловік приходив до банку, де касирка забирала у нього стару ощадну книжку та видавала нову. В ній зазначалась сума вкладу з вже нарахованими процентами.

Так тривало декілька років. Останній раз касирка виписала йому нову книжку наприкінці жовтня 2009 року із сумою вкладу 12 тисяч 500 гривень.

У 2010 році клієнт «Ощадбанку» знову прийшов до відділення та попросив видати йому депозитний вклад, але йому відмовили. Натомість працівники запропонували звернутися до керівника відділення філії та все у нього з’ясувати.

Через тиждень після цього цей керівник розповів, що на рахунку чоловіка немає коштів і їх там давно не було, а касирка, яка його обслуговувала, вже у банку не працює. Від таких новин серце у старенького прихопило.

Що було у суді

Чоловік просив, щоб «Ощадбанк» повернув йому 12 тисяч 500 гривень заощаджень, які він вніс останнього разу. Також пенсіонер хотів, щоб державний банк виплатив йому 70 тисяч гривень компенсації.

За його словами, гроші до банку він приніс, щоб їх зберегти та примножити. Натомість виявилося, що його співробітниця не зарахувала гроші на депозит, а забрала собі. Як пізніше дізнався чоловік, проте неї відкрили кримінальне провадження. Коли він про це думав, то переставав спати ночами, адже це були всі його заощадження.

З’ясувалося, що коли в останнє чоловік клав на депозит гроші, то касирка не внесла їх на рахунок, проте видала ощадну книжку без укладення договору. На той час вона ще працювала в банку та була його співробітницею. Тому саме банк мав відповідати в суді за дії своїх представників.

Суддя визнала, що ця історія спаплюжила життя пенсіонера, який мав другу групу інвалідності. Тому окрім повернення вкладу «Ощадбанк» ще мав виплатити 2 тисячі гривень компенсації. Таке рішення у липні 2013 року прийняла суддя Біляївського районного суду Одеської області Ольга Трушина. Всього банк мав виплатити 14 тисяч 500 гривень.

Чи вдалося пенсіонеру повернути гроші

Це рішення в «Ощадбанку» спробували змінити. Адвокат фінустанови заявила, що, дійсно, гроші пенсіонера привласнила касирка банку. Тому, можливо, треба дочекатися вироку суду і виставляти претензії до неї, а не до банку.

Однак троє суддів вирішили, що рішення про повернення вкладу було вірним. Але пенсіонер не довів, що саме через дії касирки він став погано почуватися та не спати по ночах. 

Через це у жовтні 2013 року судді ще Апеляційного суду Одеської області Сергій Гайворонський, Людмила Виноградова та Наталія Кононенко вирішили, що 2 тисячі компенсації пенсіонер не отримає.

Інформатор розповідав, що «Ощадбанк» відмовився відкривати пенсійний рахунок через підозру у фінансуванні тероризму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.