Касетна частина, обмежений радіус дії: що відомо про рішення Штатів передати Україні ATACMS

Західні ЗМІ припускають, що Білий дім прийняв рішення про постачання ATACMS на тлі того, що контрнаступ відбувається не так швидко, як там очікували

ATACMS
Радіус дії ATACMS, які надійшли в Україну, є відносно невеликим

Передані Україні ракети ATACMS мають касетну бойову частину. Президент США Джо Байден оголосив про рішення почати постачання цих снарядів Києву під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у вересні. Водночас версія ракет, які Сили оборони наразі мають на озброєнні - обмеженого радіусу дії.

Також відомо, що Україна отримала невелику кількість ATACMS. Коли можна очікувати постачання нових партій цих ракет наразі невідомо. Про це у вівторок, 17 жовтня пише видання New York Times.

"Версія ракети ATACMS, надіслана українцям, яких, за словами офіційних осіб, була невелика кількість, оснащена касетними боєприпасами - меншими бомбами, які можуть завдати шкоди на великій території (...) Байден сказав Президенту України Володимиру Зеленському під час візиту до Білого дому у вересні, що він погодився надати ракети, хоча й версію з обмеженим радіусом дії", - йдеться у публікації.

Як пише видання Politico, Байден довго вагався щодо поставок ATACMS через побоювання ескалації конфлікту. На думку видання, передача ракет вказує на те, що розрахунок Білого дому змінився після "повільного українського контрнаступу". Також Вашингтон стурбований нарощуванням росією військ і техніки перед можливим осіннім наступом, "який може стати найбільшим російським рухом за останні місяці".

"У найближчі тижні очікується більше атак уздовж сотень миль української лінії фронту, що робить критично важливим, щоб Україна мала ATACMS більшого радіусу дії, щоб вражати аеродроми та склади боєприпасів, щоб притупити будь-які логістичні переваги росії", - йдеться у матеріалі.

Тим часом у мережі зʼявилося відео, на якому, як стверджується, зафіксовані наслідки влучання ракет ATACMS по аеродрому поблизу Бердянська на Півдні. Зокрема, можна побачити, як детонує склад БК та горять повітряні судна, ймовірно, вертольоти.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/115597

Україна вперше застосувала ATACMS

17 жовтня російські телеграм-канали писали, що Сили оборони України вночі могли уразити аеродроми у Бердянську та Луганську за допомогою американських ATACMS. Також у мережі було опубліковано фото уламків, ймовірно ATACMS. Президент Володимир Зеленський у вівторок подякував "деяким партнерам" за "ефективну зброю, як ми й домовлялися".

Сили спеціальних операцій ЗСУ підтвердили ураження аеродромів та розповіли, що ця операція носить назву DRAGONFLY.  Детонація зброї та техніки тривала до 4 ранку у місті на півдні та до 11 ранку на сході. Військові отримали інформацію, що на аеродромах перебувала значна кількість авіаційної і спеціальної техніки, а також боєприпасів. ССО стверджують, що у Бердянську та Луганську знищено дев’ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальну техніку, яка перебувала на аеродромах, пускову установку ППО, склад боєприпасів, пошкоджено злітні смуги аеродромів.

Також у вівторок західні ЗМІ розповіли, що вночі українська армія вперше застосувала американські ракети ATACMS. За даними журналістів, йдеться про снаряди з радіусом дії до 160 км, які днями США таємно передали Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube