Постанова Кабміну зобов’язує місцеві адміністрації, підприємства та державні органи забезпечити непрацююче населення протигазами у разі застосування зброї масового ураження
Кабмін затвердив нові правила щодо розподілу протигазів для населення. Відтепер місцеві адміністрації, підприємства та державні органи зобов’язані забезпечити непрацюючих громадян засобами захисту у разі ядерної небезпеки або застосування іншої зброї масового ураження проти України. Порядок забезпечення населення протигазами регулюються постановою №936 від 16 серпня цього року.
Зокрема, постанова Кабміну передбачає, що у разі подібної загрози, населенню будуть надані протигази. Непрацююче населення отримуватиме протигази від місцевих адміністрацій, які будуть відповідальні за формування відповідних комунальних резервів. Працівників підприємств, що входять до категорії цивільного захисту, повинні забезпечувати засобами захисту самі підприємства за власні кошти. Чиновникам протигази надаватимуть органи влади коштом державного бюджету.
Засоби радіаційного та хімічного захисту, включаючи протигази, будуть розподілятися безкоштовно. І їх повернення не вимагатимуть. Постанова також зобов'язує суб'єкти господарювання забезпечити правильне зберігання захисних засобів, передбачивши один протигаз на кожного співробітника, а також додатковий резерв у розмірі 2% від загальної кількості.
Також йдеться про непрацююче населення з-поміж осіб з інвалідністю І та II груп, осіб, які отримують пенсію за віком або на пільгових умовах, дітей до 16 років, які мають забезпечуватися засобами індивідуального захисту органів дихання (фільтрувальний протигаз для захисту від бойових отруйних речовин).
Київський метрополітен ще рік тому планував витратити більше мільйона гривень на захист персоналу станцій від токсичних та отруйних речовин. Зокрема, у тендерній документації вказувалося, що такі засоби захисту мають забезпечити до 6 годин захисної дії від впливу "небезпечних радіоактивних, хімічних та біологічних речовин, бойових отруйних речовин". Протигази повинні важити не більше за 1 кг та бути розрахованими на широкий температурний режим від мінус 40 градусів за Цельсієм до плюс 50 градусів. Гарантійний строк на кожен виріб має складати не менше, ніж 12 місяців.
Загалом, за повідомленнями спеціалізованих технічних ресурсів, попит на протигази в Україні за перші місяці повномасштабного вторгнення РФ зріс більше, ніж у 20 разів. Це було пов’язане з веденням бойових дій з боку Росії, зокрема, захопленням ЗАЕС та введенням військ до Прип’яті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.