Кабмін у терміновому порядку створює Фонд гарантування безпечних польотів в Україну

Профільне міністерство запропонувало проект рішення, Фонд буде тимчасовим

Кабмін у терміновому порядку створює Фонд гарантування безпечних польотів в Україну

Ввечері 13 лютого Кабінет Міністрів зібрався на термінове позачергове засідання, на якому розглядають низку термінових пропозицій Мінінфраструктури, спрямованих на стабілізацію ситуації з міжнародними авіаперевезеннями.

Як стало відомо Інформатору із повідомлення першого заступника комітету Ради з питань фінансів та податків політики Ярослава Железняка, Кабмін виділить 16,6 млрд грн у розпорядження Міністерства інфраструктури, які будуть фондом для гарантування безпечних польотів в Україну. Цей спеціальний фонд діятиме з 14 лютого 2022 року та до моменту ослаблення зовнішньої загрози Україні з боку РФ.

 

Железняк

«Можливо, для реалізації цієї ідеї сьогодні о 22.00 буде проведено засідання Бюджетного комітету Ради», - повідомив Ярослав Желєзняк.

Також народний депутат опублікував на своїй сторінці телеграм проект урядового рішення про створення Фонду гарантування. Суму, яку запитує Міністерство інфраструктури, буде виділено із спеціального Резервного фонду держбюджету.

Інформацію щодо проведення засідання Кабміну також підтвердив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

"Хоча йдеться про господарські відносини між приватними компаніями, держава підтримає українських авіаперевізників, щоб страхові компанії були впевнені - в Україну можна літати і жодних проблем немає", - написав Тимошенко у своєму твіттері, підтверджуючи ідею створення Фонду гарантування безпечних польотів.

Крім того, як пояснив Інформатору експерт з питань авіаційної безпеки Кирило Новіков, юридичних та фактичних підстав для скасування авіарейсів в Україну наразі немає. І дії окремих авіаперевізників щодо скасування рейсів до нашої країни можна пояснити хіба що перестрахуванням та надмірно трагічним сприйняттям ситуації.

 

Новиков

«Ми вже 8 років живемо в режимі того, що у нас називають «відсіч військової агресії Росії» та «війною з Росією», а в інших країнах називають по-різному. І справа в тому, що в подібному режимі військового конфлікту, який тліє, на якійсь частині країни зараз живуть десятки держав, і туди тим не менш літають безліч авіакомпаній. Серед яких і KLM, яка з 13 лютого раптом скасувала рейси в Україну. При цьому у нас ні формально ані насправді немає бойових дій, і відповідно – немає найменшої необхідності зараз у тому, щоб «закривати небо», і скасовувати регулярні рейси авіакомпаній. Ну, за винятком тієї зони над Чорним морем, де РФ оголосила про проведення своїх військових навчань», - наголосив експерт.

Нагадаємо, авіакомпанії SkyUp заборонили посадку літака у Києві через ситуацію в країні. У МЗС України відреагували на цю ситуацію.

Крім того, Нідерландська компанія KLM зупинила польоти в Україну.

Також інформатор писав, що авіакомпанії Ізраїлю почали збільшувати кількість рейсів в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube