Кабмін пропонує встановити для прокурорів САП шестизначні зарплати: оклади починаються від 121 тисячі

Читать на русском

Посадові оклади у САП пропонують визначити окремою нормою. Зарплата керівника САП перевищить 227 тисяч гривень

Читать на русском
Скільки будуть заробляти прокурори в САП
Прокурорам САП планують слачувати офіційно більше 121 тисячі гривень

Посадові оклади у САП пропонують визначити окремою нормою. Зарплата керівника САП перевищить 227 тисяч гривень

Кабмін зареєстрував законопроект про реформу антикорупційної прокуратури, яким пропонується встановлення окладів прокурорів САП відповідно до прожиткового мінімуму. Він з січня 2024 року для працездатних осіб становитиме 3028 грн. І якщо виходити з цієї цифри, то керівник САП буде отримувати більше 227 тисяч грн, а прокурор САП – більше 121 тисячі грн.

Про це повідомляє "Судово-юридична газета". Зокрема, у цьому законопроекті №10060 вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих актів щодо посадових окладів прокурорів та інших працівників САП відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ст. 81 закону):

  1. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде отримувати 75 прожиткових мінімумів або 227 100 грн;
  2. Перший заступник, заступник керівника САП – 181 680 грн (або 60 прожиткових мінімумів);
  3. Керівник підрозділу САП – 136 260 грн (45);
  4. Заступник керівника підрозділу САП – 127 176 (42);
  5. Прокурор САП –  121 120 (40);
  6. Державні службовці САП отримають суму, що дорівнюватиме чотирьом розмірам посадового окладу, встановленого Кабміном для працівників центральних органах виконавчої влади.

Нагадаємо, що відповідно до закону про прокуратуру посадовий оклад прокурора САП не може бути меншим за посадовий оклад керівника структурного підрозділу центрального управління НАБУ, що здійснює досудове розслідування. В той же час, для "звичайних" прокурорів Державним бюджетом у 2023 році встановлено обмеження для розрахунку посадових окладів (ПМ – 1600 грн). І у 2024 році згідно проекту Держбюджету прожитковий мінімум для працездатних осіб для розрахунку посадового окладу прокурора окружної прокуратури також становитиме 1600 грн.

Незаконне збагачення і хабарництво: які справи у САП

НАБУ та САП повідомили про підозру чинній депутатці від партії "Слуга народу" Ользі Саладусі. Вона не внесла до електронної декларації за 2020 рік майно на суму у 1,8 млн грн. Йдеться про недобудований будинок під Києвом. Підозра ґрунтується на ч. 1 ст. 366-2 КК України. Відомо, що недобудований будинок знаходиться у котеджному містечку під Києвом.

Також САП подала клопотання про оголошення в міжнародний розшук підозрюваного в хабарництві депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина. Він вдруге не прибув на засідання Вищого антикорупційного суду. Окрім цього, за даними прокурорів САП, Трубіцин покинув Україну 13 травня.

Раніше у САП розгорівся скандал через скорочення посади начальника першого відділу управління процесуального керівництва - Олександра Омельченко, який був процесуальним керівником у справі ексголови Верховного суду Всеволода Князєва. Як повідомив Омельченко, він вийшов з відпустки, у якій був всього один день, і дізнався, що його посаду скоротили. Цікаво, що одразу після скорочення цієї посади з’явилася нова вакансія, яка законом не передбачена. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.