Ізраїльські поселення на окупованих територіях є незаконними - Міжнародний суд ООН

У консультативному висновку суду йдеться про те, що поселенська політика Ізраїлю на окупованому ним Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі порушує міжнародне право

Війська Ізраїлю, ООН
В ООН розкритикували окупаційну поселенську політику Ізраїля

У п'ятницю, 19 липня Міжнародний суд ООН постановив, що поселенська політика Ізраїлю на окупованому ним Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі порушує міжнародне право. Також незаконним є використання природних ресурсів на цій території. Ізраїль порушує зобов'язання і мусить це припинити, переконані в організації. 

Про це йдеться у консультативному висновку суду, пише АР. Постанову зачитав голова Суду ООН Наваф Салам. 

"Розміщення Ізраїлем поселенців на Західному березі річки Йордан і в Єрусалимі, а також збереження Ізраїлем їхньої присутності там суперечить статті 49 IV Женевської конвенції", - пишуть у документі. 

Суд ООН також відзначив, що ізраїльська поселенська політика розширюється, а використання Ізраїлем природних ресурсів на окупованих територіях не відповідає його зобов'язанням за міжнародним правом як держави-окупанта.

Спірні території

Нагадаємо, Ізраїль захопив Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим і Сектор Гази ще під час війни 1967 року. Уряд Нетаньяху вважає Західний берег спірною територією. Крім того, Ізраїль анексував Східний Єрусалим в односторонньому порядку - міжнародна спільнота не визнає за країною такого права. Щодо Сектору Гази, то у 2005 році Ізраїль вийшов з цієї території, але після приходу там влади терористичного угруповання ХАМАС у 2007-му зберіг блокаду. Міжнародне співтовариство загалом вважає всі три райони окупованою Ізраїлем територією.

Як писав Інформатор, Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, яку розробили Сполучені Штати Америки щодо ситуації у секторі Гази. Вона підтримує план Джо Байдена по припиненню вогню у регіоні. Втім, документ не має обов’язкової сили.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube