Припинення вогню відбулося після того, як Ізраїль у середу розпочав авіаудари по Сирії, які, за словами Ізраїлю, були спрямовані на захист друзів, арабської релігійної меншини
Сирія та Ізраїль домовилися про припинення вогню. Угоду підтримали як Туреччина, так і Йорданія та інші сусідні країни. Домовленість досягнули одразу після ударів Ізраїлю по Сирії.
Про перемир'я між Ізраїлем та Сирією повідомив у п'ятницю посол США в Туреччині Том Баррак, пише CNN.
"Ми закликаємо друзів, бедуїнів та сунітів скласти зброю та разом з іншими меншинами побудувати нову та єдину сирійську ідентичність у мирі та процвітанні зі своїми сусідами", – заявив Баррак.
Видання зазначає, що жодна зі сторін не одразу прокоментувала повідомлену угоду.
Припинення вогню відбулося після того, як Ізраїль у середу розпочав авіаудари по Сирії, які, за словами Ізраїлю, були спрямовані на захист друзів, арабської релігійної меншини. Зіткнення між проурядовими силами та друзами призвели до загибелі десятків людей з моменту падіння диктатора Сирії Башара Асада.
Ізраїльські авіаудари по Дамаску були спрямовані проти кількох урядових будівель, влада заявила про щонайменше трьох вбитих. На одному відео сирійського телеканалу було показано, як будівля Міністерства оборони була обстріляна в прямому ефірі, що змусило ведучого сховатися.
Президент Сирії Ахмед аш-Шараа заявив у середу ввечері, що сирійська армія почала відступ із Сувайди, де на вихідних спалахнули зіткнення між друзським ополченням та бедуїнськими племенами, що спонукало урядові сили до втручання. Уряд Аш-Шараа також оголосив про нове припинення вогню з друзськими угрупованнями.
У тому ж телевізійному зверненні Аш-Шараа звинуватив Ізраїль у прагненні розділити сирійський народ і перетворити Сирію "на поле битви хаосу".
США висловили стурбованість зростанням напруженості та нещодавно зробили дипломатичні зусилля для вирішення конфлікту.
Державний секретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом у п'ятницю, згідно з текстом розмови, опублікованим у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Рубіо раніше заявив у середу ввечері, що всі сторони конфлікту погодилися на "конкретні кроки" для вирішення ситуації.
"Це вимагатиме від усіх сторін виконання взятих на себе зобов'язань, і саме цього ми повністю очікуємо від них", – повідомив Рубіо.
Амос Ядлін, колишній генерал-майор і начальник військової розвідки Ізраїлю, заявив у п'ятницю в програмі CNN "The Brief with Jim Sciutto", що така участь усіх гравців, включаючи Туреччину, Ізраїль та Йорданію, "має великий сенс".
"Питання в тому, як поводитимуться люди на місцях, чи припиняться заходи помсти двох громад", – сказав Ядлін.
Сирійські війська у вівторок, 15 липня, увійшли до міста Сувейда, де проживають переважно представники друзької громади. 13 липня там почалися зіткнення між бедуїнськими сунітськими племенами та місцевими бойовиками-друзами.
Спільноту друзів підтримує Ізраїль. Він вдарив по місту Сувейда, коли туди увійшли урядові сили Сирії.