Італія перемогла Уельс, Туреччина програла третій матч

Матчами в групі А стартував третій тур групового етапу Євро-2020.

Збірна Італії виграла всі три поєдинки групового етапу, при цьому жодного разу не пропустивши. Туреччина завершила турнір на останньому місці в групі, забивши за три матчі лише один м'яч.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У неділю, 20 червня, відбулися перші матчі третього туру групового етапу Євро-2020. Першими груповий турнір завершували представники групи А. Паралельно проходили два поєдинки. У Римі на «Стадіо Олімпіко» зустрілися лідери групи збірні Італії та Уельсу. Команди грали в таких складах:

Італія: Доннарумма, Толой, Бонуччі, Бастони, Емерсон, Пессіна, Жоржиньо, Верратті, К'єза, Белотті, Федеріко Бернардескі.

Запасні: Сірігу, Мерет, Ді Лоренцо, Спінаццола, Локателлі, Кастровілл, Лоренцо Інсіньє, Ачербі, Крістанте, Іммобіле, Барелла.

Уельс:  Уорд, Гантер, Родон, Ампаду, К. Робертс, Аллен, Моррелл, Н. Вільямс, Бейл, Ремзі, Джеймс.

Запасні: Хеннессі, А. Девіс, Б. Девіс, Локайер, Вілсон, Т. Робертс, Мур, Норрингтон-Девіс, Дж. Вільямс, Брукс, Мефам, Левітт.

Суперники не поспішаючи розпочали поєдинок, розуміючи на підсвідомому рівні, що нічия, за великим рахунком, влаштує обидві команди. На 15-й хвилині Уорд забрав м'яч після дальнього удару Емерсона. На 25-й хвилині Белотті справа прострілив у штрафну збірної Уельсу, але ніхто з партнерів не встиг замкнути передачу. Цілком можливо, що Белотті бив в дальній кут, а удар не вийшов.

Через дві хвилини Гантер, після подачі кутового зліва, головою пробив поруч з дев'яткою воріт збірної Італії. А на 39-й хвилині Італія вийшла вперед. Верратті подав зі штрафного і Пессіна переправив м'яч у дальній кут. Зв'язка Верратті - Пессіна могла спрацювати  на 43-й хвилині, але Пессіна трохи забракло влучності.

На 53-й хвилині Федеріко Бернардескі зі штрафного пробив у ліву штангу воріт збірної Уельсу. А на 55-й хвилині збірна Уельсу залишилася в меншості. Ампаду в центрі поля грубо порушив правила на Федеріко Бернардескі і отримав першу на Євро-2020 пряму червону картку.

На 65-й хвилині Уорд ногою парирував удар Белотті. А незабаром один з нечисленних моментів біля воріт збірної Італії завершився ударом Бейла над поперечиною. Більше забитих м'ячів, як і власне стовідсоткових моментів для взяття, не було. Італія впевнено виграла групу, а Уельс фінішував на другому місці.

У другому поєдинку групи А, що проходив в Баку, зустрілися збірні Швейцарії та Туреччини. У складах команд на поле вийшли:

Швейцарія: Зоммер, Елведі, Аканджі, Родрігес, Відмер, Фройлер, Джака, Цубер, Шакірі, Сеферович, Емболо.

Запасні: Мвого, Кобель, Мбабу, Закарія, Варгас, Соу, Фасснахт, Беніто, Мехмеді, Гаврановіч, Шер, Джюмерт.

Туреччина:  Чакир, Челік, Демірал, Сеюнджю, Мулдур, Айхан, Ундер, Туфан, Кахведжі, Хакан Чалханоглу, Б. Йилмаз.

Запасні: Гюнок, Карабаглар, Йокушлу, Токез, Караман, Язиджі, Антальяли, Кабак, Унал, Р. Йилмаз, Кекчу, Дервішоглу.

На 4-й хвилині воротар збірної Швейцарії Зоммер відбив небезпечний дальній удар Айхана. А через дві хвилини швейцарці відкрили рахунок. Перебуваючи в оточенні захисників збірної Туреччини Сеферович з лінії штрафного ударом з розвороту відправив м'яч в лівий нижній кут. На 16-й хвилині Зоммер знову продемонстрував свій клас, відбивши удар Мулдура.

На 26-й хвилині Швейцарія забила вдруге. Шакірі з лінії півкола штрафного обвідним ударом вразив правий кут. Туреччина продовжувала використовувати дальні удари, і на 33-й хвилині Зоммер відбив постріл Мулдура з двадцяти метрів. Ще один момент Мулдур упустив на 43-й хвилині, знову не пробився Зоммера.

На початку другого тайму Чакир двічі виручив збірну Туреччини, відбивши удари Цубера і Емболо. Збірна Туреччини практично зупинилася, а Шакірі пробачив суперника, головою пробивши повз. Розплата за невикористані моменти наздогнала збірну Швейцарії на 62-й хвилині. Кахведжі пройшов уздовж лінії штрафної і закрутив м'яч у дальній верхній кут. Однак вже через 6 хвилин Шакірі повернув різницю у два м'ячі, результативно завершивши контратаку збірної Швейцарії.

На 77-й хвилині Джака ударом зі штрафного струсонув праву штангу воріт збірної Туреччини. Турки час від часу огризалися, але моменти у збірної Швейцарії виникали частіше і були гостріше. Але більше забитими м'ячами команди глядачів не порадували, хоча в сумі нанесли на двох 42 удари по воротах, 16 з яких припали у ворота.

• Італія - Уельс 1: 0 (Пессіна, 39);
  • Швейцарія - Туреччина 3: 1 (Сеферович, 6, Шакірі, 26, 68 - Кахведжі, 62).

21 червня свої заключні матчі групового етапу проведуть команди груп В і С. О 19-00 збірна України зіграє зі збірною Австрії. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід матчів збірної України зі збірними Нідерландів та Північної Македонії,про результати інших поєдинків Євро-2020,а також про перемогу «Прометея» у фіналі баскетбольної Суперліги.