У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Економічні процеси мають свою інертність
Минулого тижня ми розповідали про те, що в Україні знизилася інфляція, але продовжують дорожчати продукти.
Сьогодні Інформатор пояснить, чому так відбувається, і який прогноз на найближчий час.
В Україні минулого місяця, за даними Мінфіну, справді знизився рівень інфляції з 11% до 8,5%. Але це майже не позначилося на рівні цін на продукти, переважно вони продовжували дорожчати.
Важливо розуміти, що економічні процеси мають інертність. За інфляції невблаганно і безперервно дорожчає все. Коли інфляція йде на спад, деякі категорії товарів продовжують "відгукуватися" на інфляційні процеси. Для стабілізації цін на ринку потрібен час.
У НБУ пояснили, що товари в Україні та Європі дорожчали через зростання вартості електроенергії. Але ринок стабілізується, до того ж, є об'єктивні причини, завдяки яким ціни на продукти на продовольчих ринках нашої країни ось-ось почнуть знижуватися.
Причин цього кілька. Перша – добрий зібраний урожай. Друга, не менш важлива – українці перестали безконтрольно скуповувати продукти, формуючи на них попит та завищені ціни. Іншими словами, попит піднімався через пандемію, зараз ринок "заспокоюється". Також роль зіграло і те, що гривня дещо зміцніла.
Згідно з прогнозами, у листопаді - грудні зростання цін на товари в Україні стабілізується, інфляція припиниться.
"Пік зростання споживчих цін пройдено. Надалі інфляція знижуватиметься. Жовтневий прогноз НБУ передбачає уповільнення темпів зростання споживчих цін до 9,6% у 2021 році та до 5% наприкінці наступного року", — зазначили в регуляторі.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Мінекономіки пояснили, чому в Україні дорожчають продукти.
Також ми писали, що у всьому світі дорожчають продукти: як змінилися ціни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.