“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Економічні процеси мають свою інертність
Минулого тижня ми розповідали про те, що в Україні знизилася інфляція, але продовжують дорожчати продукти.
Сьогодні Інформатор пояснить, чому так відбувається, і який прогноз на найближчий час.
В Україні минулого місяця, за даними Мінфіну, справді знизився рівень інфляції з 11% до 8,5%. Але це майже не позначилося на рівні цін на продукти, переважно вони продовжували дорожчати.
Важливо розуміти, що економічні процеси мають інертність. За інфляції невблаганно і безперервно дорожчає все. Коли інфляція йде на спад, деякі категорії товарів продовжують "відгукуватися" на інфляційні процеси. Для стабілізації цін на ринку потрібен час.
У НБУ пояснили, що товари в Україні та Європі дорожчали через зростання вартості електроенергії. Але ринок стабілізується, до того ж, є об'єктивні причини, завдяки яким ціни на продукти на продовольчих ринках нашої країни ось-ось почнуть знижуватися.
Причин цього кілька. Перша – добрий зібраний урожай. Друга, не менш важлива – українці перестали безконтрольно скуповувати продукти, формуючи на них попит та завищені ціни. Іншими словами, попит піднімався через пандемію, зараз ринок "заспокоюється". Також роль зіграло і те, що гривня дещо зміцніла.
Згідно з прогнозами, у листопаді - грудні зростання цін на товари в Україні стабілізується, інфляція припиниться.
"Пік зростання споживчих цін пройдено. Надалі інфляція знижуватиметься. Жовтневий прогноз НБУ передбачає уповільнення темпів зростання споживчих цін до 9,6% у 2021 році та до 5% наприкінці наступного року", — зазначили в регуляторі.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Мінекономіки пояснили, чому в Україні дорожчають продукти.
Також ми писали, що у всьому світі дорожчають продукти: як змінилися ціни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.