“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Імунітет діє не менше пів року
Несприйнятливість до коронавірусу у людини зберігається щонайменше шість місяців за безсимптомної хвороби, а за наявності симптомів - ще довше.
Про це повідомляє BioRxiv, передає Інформатор.
Надійний імунний захист організму після перенесеної хвороби COVID-19 зберігається щонайменше півроку.
В ході дослідження вчені відстежували концентрації специфічних лімфоцитів до коронавірусу в сироватці крові перехворілих.
"Судячи з того, що випадків реінфекції зникаюче мало, імунітет діє не менше півроку", - зазначають дослідники.
Зразки крові були взяті у 100 видужалих донорів через півроку після первинного зараження в березні-квітні, у 77 жінок і 23 чоловіків у віці 22-65 років. При цьому 44 людини хворіли безсимптомно і всі обійшлися без госпіталізації.
"Величина клітинного імунітету була значно більшою у донорів, які хворіли із симптомами. Виявлення нижчих рівнів Т-клітинного імунітету у безсимптомних через шість місяців після зараження може потенційно посилити побоювання, що ця група може бути більш схильною до повторного зараження", - вважають автори дослідження.
При цьому вчені зазначають: також цілком можливо, що якість Т-клітинної імунної відповіді під час початкової інфекції, навіть безсимптомної, була достатньою для забезпечення довгострокового клінічного захисту: це з'ясується згодом.
Інформатор нагадує, що МОЗ змінило критерії госпіталізації хворих з підозрою і підтвердженням COVID-19.