І Путін, і Зеленський вважають, що мирні переговори зайшли в глухий кут - FT

У Києві та Москві дедалі менше вірять у можливість мирної угоди за участі Вашингтона, за даними Financial Times, Путін робить ставку на військове захоплення Донбасу, а Україна не бачить результатів від дипломатичних зусиль Америки

Володимир Зеленський і Володимир Путін
Путін хоче захопити Донбас до осені, а переговори зі США фактично зупинилися. Фото: Getty Images

У Києві та Москві дедалі менше вірять у можливість реального прориву на переговорах щодо завершення війни за посередництва Сполучених Штатів. Попри оптимістичні заяви президента США Дональда Трампа про швидке досягнення угоди, обидві сторони вважають дипломатичний процес майже вичерпаним. У Кремлі розраховують на подальше просування армії РФ, тоді як у Києві заявляють про відсутність будь-яких поступок з боку Москви.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, обізнані з позиціями Києва та Кремля. За даними співрозмовників видання, російський диктатор Володимир Путін і надалі робить ставку не на компроміси, а на воєнний сценарій. У Кремлі переконані, що Росія здатна досягти своїх цілей силою, а російське військове командування нібито обіцяє захопити весь Донбас до осені.

Правитель Росії Володимир Путін оглядає спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2025» на полігоні в Нижегородській області 16 вересня 2025 року
Путін буде продовжувати досягати військовим шляхом свої загарбницькі цілі. Фото: Getty Images

Водночас українська сторона, як зазначає FT, дедалі скептичніше оцінює роль Вашингтона в переговорах. У Києві вважають, що США не змогли добитися від Москви жодних реальних поступок. За інформацією видання, дипломатична активність фактично зійшла нанівець навіть попри те, що війна на Близькому Сході тимчасово відвернула увагу американської адміністрації від України.

У Кремлі, за словами джерел FT, Путін уже змістив акцент на подальше захоплення українських територій. Після встановлення контролю над Донбасом Москва може висунути нові вимоги.

Тим часом у Києві відзначають, що ситуація на фронті зараз виглядає стабільнішою для України. Зокрема, уповільнення російського наступу та успішні удари українських дронів по території РФ зменшили побоювання щодо можливого тиску з боку США з метою нав’язати швидке перемир’я на невигідних умовах. За словами українських чиновників, остаточне розчарування у переговорному процесі настало після останньої тристоронньої зустрічі за участі американських представників:

"Американська сторона не домоглася від Росії жодного прогресу. Усе, що можна було обговорити, вже зроблено".

Попри це, окремі контакти між українськими та російськими представниками за посередництва американської сторони ще тривали. У перемовинах брали участь Стів Віткофф і Джаред Кушнер. Однак, як зазначає FT, Путін відмовився підтримати пропозиції європейських союзників щодо розширення переговорного формату, а також не погодився на проведення саміту за участі України на нейтральній території. На думку видання, це може свідчити про відсутність у Кремля реальної готовності до мирного врегулювання війни.

У Путіна заявили, що без виходу ЗСУ з Донбасу врегулювання війни не буде

Нещодавно у Кремлі заявили, що переговори про завершення війни в Україні не матимуть результату без виходу ЗСУ з Донбасу. Помічник російського диктатора Володимира Путіна Юрій Ушаков стверджує, що Москва готова до нових раундів перемовин, однак без виконання цієї умови процес нібито залишатиметься без змін. Також у Кремлі очікують на продовження контактів зі США щодо врегулювання війни. Йдеться зокрема про можливий новий візит американських представників до Москви. Про це Ушаков заявив у коментарі російським ЗМІ.

Також у Кремлі знову заявили про нібито готовність до особистої зустрічі між російським диктатором Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським. Однак при цьому висунули низку абсурдних умов - зустріч у Москві або третій країні, але вже для фіналізації домовленостей. У Путіна в черговий раз підкреслили, що припинення війни залежить від рішень Києва.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити